czym jest wideo marketing

Czym jest wideo marketing i jak go wykorzystać

czym jest wideo marketing

 

Dzisiaj powiem ci czym jest wideo marketing. Oprócz tego zdradzę ci jak zarabiać na wideo marketingu. Poznasz niezwykłe sposoby na tworzenie wideo. W związku z tym czytaj do końca.

 

Czym jest wideo marketing

Marketing wideo to niezwykle potężne narzędzie. Według mnie każde przedsiębiorstwo powinno się w to wtajemniczyć. Niewątpliwie kluczem do pomyślnego wdrożenia marketingu wideo jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i stosowanie najlepszych strategii marketingu wideo.

W tym artykule dam ci cenne rady, które pomogą Ci zarobić więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek sobie mogłeś wyobrażać. Wideo marketing to po prostu działania marketingowe, które polegają na wrzucaniu filmów. Filmy te mogą być na przykład o tym co robisz w swojej firmie.

Wideo marketing w praktyce

Aby pomóc ludziom zauważyć swoje filmy należy opracować tytuł, który z pewnością ich przyciągnie. Stwórz oryginalny, niezwykły tytuł, aby pomóc ludziom zapamiętać nazwę filmu. Należy również użyć podstawowego słowa kluczowego i jeśli to możliwe co najmniej jeden lub dwa skojarzone słowa kluczowe.

jak zacząć wideo marketing

Użyj marketingu wideo, aby umożliwić klientom poznanie Ciebie. Możesz na przykład nagrać cotygodniowy film, w którym opowiadasz o swoich projektach i nadchodzących transakcjach. Spraw, aby Twoja kampania marketingowa wideo była interaktywna, możesz zachęcić swoich widzów do interakcji. Z pewnością możesz wspomnieć o tym, by na przykład zostawili komentarz pod wideo.

 

Jak używać wideo marketingu

Powinieneś utworzyć film, aby przedstawić swój dzień. Dzięki temu zwiększy się ciekawość na temat tego, jak działa twoja firma. Przedstaw współpracowników, pokaż swoją codzienną pracę. Przedstaw im jak to tak na prawdę wygląda. Z pewnością wiele osób będzie tym zainteresowanych. Celem tego krótkiego dokumentu jest przekonanie widzów, że jesteś godnym zaufania profesjonalistą.

dlaczego warto

Publikuj filmy regularnie, jeśli chcesz zainteresować swoich użytkowników. Jeśli ludzie są tobą zainteresowani, ale nie pokazujesz im niczego nowego, mogą się tobą szybko znudzić. Chociaż nie chcesz przytłaczać ich zbyt dużą liczbą filmów, powinieneś spróbować zrobić je co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Pomyśl też o częstszym wrzucaniu filmów.

 

 

Jak sprzedawać dzięki wideo marketingowi

sprzedaż dzięki video marketingowi

Filmy nie są wszystkim w twojej firmie. Są świetnymi metodami marketingowymi, jednak nie powinny zastępować innych strategii marketingowych. Pamiętaj o wrzucaniu na przykład postów na bloga czy innych rzeczy. Filmy niewątpliwie powinny być po prostu wykorzystywane do ulepszania treści w kampanii marketingowej. Wszystko to na prawdę jest przydatne i dobre dla Ciebie.

Nie przejmuj się jakimś słabo jakościowym filmem. Staraj się tworzyć na prawdę unikalne treści. Pamiętaj o włożeniu oryginalności w ten kontent.  Nigdy się nie poddawaj w tym co robisz. Pamiętaj, że na pewno przyjdą efekty. Następnie po prostu go opublikuj.

Jeśli chcesz, aby ktoś kupił od Ciebie usługę lub produkt w filmie, zachęć innych do interakcji. Umieść stronę  na przykład w opisie filmu. Niewątpliwie taki link w filmie pozostanie na długo w tym filmie. Wiesz już czym jest wideo marketing.

 

 

Jak znaleźć wideo dzięki tym taktykom

Wyszukiwanie komentarzy w YouTube to świetny sposób na znalezienie wideo na temat, który planujesz wykorzystać w następnym filmie. Pozwala to zobaczyć, o czym mówią inni ludzie, a następnie możesz odpowiedzieć na ich pytania. Z pewnością możesz też wymyślić nowe informacje, które nie są obecnie dostarczane.

Za każdym razem, gdy publikujesz film, obejrzyj komentarze. Jest to najlepszy sposób, aby zobaczyć, które filmy naprawdę rozpocząć rozmowę, a które są ignorowane. Nie zapomnij odpowiedzieć na osoby, które komentują, aby wiedzieli, że oglądasz to, co się mówi i uczysz się z tego, co ci się z tobą dzielą.

 

 

Pamiętaj o przygotowaniu do działań marketingowych

Przygotuj się do promocji marketingu wideo. Myślenie, że na 100% uda ci się z następnym twoim filmem, jest jak używanie losów na loterię jako planu emerytalnego. Działa dobrze dla tych, którzy wygrywają, ale większość przegrywa i przegrywa dużo. Produkuj treści stabilnie i sprzedawaj każdy film asertywnie. Jeśli masz tam viralowy film, pojawi się on sam.

przygotowanie treści

Pamiętaj właśnie o odpowiednim nazwaniu takiego filmu. Wiele osób właśnie wchodzi w taki sposób w interakcje z twoim filmem. W związku z tym pamiętaj o tym by zachęcić kogoś do kliknięcia. Poświęć trochę czasu na wybór tytułu i włóż w niego prawdziwą myśl.

 

Marketing wideo jest niewątpliwie przepotężnym narzędziem. Nawet jeśli jesteś początkującym twórcą na pewno sobie z tym poradzisz. W internecie jest masa darmowych poradników na temat tworzenia wideo. Niewątpliwie będziesz mógł skorzystać na przykład z tej strony. Jest tam masa informacji na temat tego czym jest wideo marketing i nie tylko.

 

 

Dobre praktyki w wideo marketingu

Dobrą wskazówką marketingową jest po prostu obiecać sobie, że będziesz regularny. Być może odłożyłeś marketing wideo, ponieważ jesteś zbyt nieśmiały lub czujesz, że brakuje Ci obecności. Nie ma znaczenia, czy jesteś nieśmiały, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to solidny materiał, a Twój film będzie skuteczny.

Wybierz temat dla każdego filmu. Łatwiej będzie stworzyć wysokiej jakości film, jeśli skupisz się na konkretnym temacie i zachowasz krótki film. Twoja kampania marketingowa wideo odniesie sukces, jeśli utworzysz serię filmów na różne tematy, które zainteresują Twoich klientów.

Zawsze bądź szczery, gdy robisz filmy wideo marketingowe. Musisz wyglądać prawdziwie. Jak ludzie stają się bardziej zaznajomieni z tobą, będą chcieli kupić od ciebie, ponieważ ufają. Niewątpliwie chcą zobaczyć, jak wyglądasz, aby odnosić się do tego, co sprzedajesz.

 

Podsumowanie – czym jest wideo marketing

Wideo marketing zaraz obok email marketingu jest niezwykle skutecznym narzędziem. Dzięki niemu przyciągniesz masę nowych klientów. Oprócz tego twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna. Wszystko to za sprawą wideo, które dotyczą właśnie twojej firmy. Teraz już lepiej wiesz czym jest wideo marketing i jak go wykorzystać w swojej firmie.

 

Film obrazujący czym jest wideo marketing

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie tutaj. Zobacz też ten artykuł o zarabianiu.

Podobne wpisy