Czy warto studiować marketing w 2024?

czy warto studiować marketing

Oczywiście, że warto studiować marketing, dlatego, że jest on dzisiaj bardzo szerokim pojęciem i odpowiada za wiele gałęzi dzisiejszego internetu. Marketing to nie tylko reklama. Przykładowo marketing odpowiada dzisiaj za e-commerce. Czyli za to, jak wyglądają sklepy w sieci. Marketing dzisiaj odpowiada za content marketing. Czyli za to, co konsumujemy w internecie. Marketing odpowiada za dystrybucję w sieci, czyli za wszystko właściwie z czym się stykamy.

Oto niezawodne pięć powodów dlaczego warto studiować marketing:

  • Jeżeli chcesz otworzyć kiedyś swoją firmę to dobrze, żebyś był marketingowcem.
  • Pragniesz stworzyć nowy produkt, to dobrze, żebyś znał dostatecznie marketing.
  • Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę, to musisz znać zagadnienia z nim związane.
  • Jeżeli chcesz mieć pracę, która codziennie się zmienia i codziennie ewoluuje i lubisz zmiany, i lubisz mieć ciekawą pracę, to bądź marketingowcem.
  • Jeżeli chcesz na przykład być kiedyś mówcą motywacyjnym czy szkoleniowcem.

Warto wybrać marketing na studiach

Bądź marketingowcem. Marketing to przepotężne narzędzie w Twoich dłoniach. Poznasz wiele zagadnień m. in. na temat tego jak firmy działają na swoich odbiorców. Co o tym sądzisz? Czy przekonałem cię, że warto wybrać marketing? Marketing to dobra nauka zarówno dla osób technicznych i nietechnicznych.

Od kiedy istnieje marketing internetowy, technologie stały się bardziej powszechne, rozwiązania bardziej gotowe do użycia przez osoby nietechniczne, słynny marketing internetowy otworzył się dla humanistów. Taką rewolucją na pewno były social media, które dały pole do działania osobom o bardzo miękkich kompetencjach.

Koniecznie obejrzyj ten film o studiach z marketingu

Czy warto wybrać studia odnośnie marketingu?

Dla kogo też jest marketing wybierając studia?

Jest to też oczywiście punkt wyjścia dla na przykład dobrych mówców (zobacz też techniki kontaktu z ludźmi). Marketing to punkt wyjścia dla dobrych nie tylko marketerów, ale też właścicieli firm. Marketing to też dobry punkt wyjścia dla ludzi, którzy tworzą w ogóle nowe produkty i z góry myślą o marketingu.

Więc jest to na tyle szerokie pojęcie gdzie może się realizować i osoba, która ładnie pisze i osoba, która ma analityczny umysł i osoba, która jest na przykład bardzo humanistyczna, więc jest to na tyle szerokie działanie, że bardzo dużo możemy znaleźć dla siebie stanowisk potem nawet jeżeli na początku nie jesteśmy zdecydowani na 100%.

To moim zdaniem chyba najlepsi mówcy wywodzą się z branży marketingowej. To są niesamowite możliwości, które daje marketing. Przede wszystkim, jeżeli jesteś marketingowcem, to działasz w najbardziej innowacyjnej i najszybciej rozwijającej się gospodarce na przykład marketingu internetowego.

Każdy może działać w branży marketingu

Wiele osób po skończeniu studiów artystycznych zaczęło interesować się marketingiem. Z jakiego powodu? Czemu tak się stało? Może dlatego, że rosnący trend wzbudził w nich zajawkę albo nie mogli znaleźć innej pracy. Co więcej te same osoby zajęły się rozwiązaniami technicznymi. Jak widzisz ten niezwykły przełom może wynikać z wielu przyczyn. Jednak marketing jest niezwykle przyciągający. Każdy sobie może z nim poradzić, jeśli chce.

Dzisiaj jeśli chcesz stworzyć dobry produkt nie wystarczy być programistą, trzeba być wizjonerem. Wizjonerzy to jednak ci ludzie, którzy mają też kompetencje miękkie, którzy są też humanistami. Te cechy jak najbardziej pozwalają realizować się humanistom od kiedy ta bariera techniczna w internecie i w technologiach, jest po prostu dużo, dużo mniejsza.

Co mogę robić po studiach z marketingu?

Możliwości jest na prawdę masa. Wszystko zależy od tego czy chcesz pracować na etacie czy może jednak założyć własną firmę. Według mnie lepiej założyć własną firmę. Otwierają się niezwykłe możliwości. A uwierz mi w dzisiejszych realiach marketing jest kluczem do sukcesu w wielu firmach.

W związku z tym polecę Ci możliwości jakie możesz wykorzystać prowadząc własną firmę związaną z marketingiem. Według mnie jedną z najlepszych opcji jest założenie agencji marketingowej. Dużo przedsiębiorstw potrzebuje na przykład nakładu graficznego albo reklamy w social mediach.

Samo prowadzenie social mediów jest też niewątpliwie bardzo ważne dla wielu przedsiębiorców. Dlatego warto pomyśleć nad swoimi działaniami związanymi z prowadzeniem takiej działalności jaką jest agencja marketingowa. Na początku możesz sam pracować jednak potem możesz zatrudnić pracowników.

Jest też wiele innych opcji na firmę. Możesz stworzyć sklep internetowy, sprzedawać kursy, e-booki i wiele więcej. Wszystko zależy od ciebie. Praca na etacie związana z marketingiem też jest bardzo pożądana. Możesz zatrudnić się w agencji marketingowej albo w firmie dla której będziesz tworzyć reklamy i obmyślać strategie marketingowe.

Podsumowanie – jak czy warto studiować marketing

Podsumowując marketing to przepotężne narzędzie w każdej branży. W związku z tym warto wybrać się na studia związane z marketingiem. Wiele firm na co dzień korzysta z ofert agencji marketingowej. To dobry pomysł na biznes. Niewątpliwie marketing jest bardzo ciekawy i angażujący. Obmyślanie strategii marketingowej może sprawić ci wiele przyjemności i zysku. Każda firma musi prowadzić marketing. No chyba, że chce wypaść z rynku. Ale jedno jest pewne marketerów nigdy nie powinno zabraknąć.

Podobne wpisy