5 najlepszych edytorów grafiki - lista TOP 5

Najlepsze edytory zdjęć

5 najlepszych edytorów grafiki - lista TOP 5

Chcesz poznać najlepsze darmowe edytory do zdjęć? – Zapoznaj się z tą listą TOP5

Wiele osób w dzisiejszych czasach potrzebuje dobrego edytora zdjęć. Oczywiście najlepiej, aby taki edytor był bezpłatny i w pełni funkcjonalny. Obecnie dostępnych jest wiele takich edytorów czy to online czy offline. Są one w pełni funkcjonalne i niektóre z nich dorównują także edytorom z górnej półki. Umożliwiają one eksport zdjęć w wysokiej jakości, obsługują najnowsze formaty plików i mają wiele innych ciekawych rzeczy, które posiadają płatne programy do obróbki zdjęć. W związku z tym przygotowałem dla was listę TOP 5 najlepszych darmowych edytorów do zdjęć. Listę znajdziesz poniżej. Pamiętaj, aby czytać do końca 🙂

Gimp to jeden z najlepszych darmowych edytorów zdjęć. Na przestrzeni lat niesamowicie się zmienił. Program ten ma bardzo prosty interfejs, szary motyw oraz wiele przydatnych narzędzi. Zapewnia on niesamowity komfort pracy. Zawiera on ponadto dużo filtrów oraz innych funkcjonalności, jakimi poszczycić się mogą programy z górnej półki na przykład Adobe Photoshop. Praca w tym programie opiera się na warstwach. Przeznaczony jest on zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych osób. Dzięki niemu wyeksportujesz swoje zdjęcie w niesamowitej jakości. Z pewnością jest to dobry program na początek przygody z obróbką grafiki.

jeden z najlepszych darmowych edytorów zdjęć

4. Jeden z najlepszych edytorów grafiki - Canva

Kolejnym bardzo dobrym edytorem zdjęć jest Canva. Co ciekawe jest to edytor grafiki online. Czyli nie musisz go pobierać, ponieważ edytujesz zdjęcia z poziomu przeglądarki. Jedynym wymogiem jest tutaj internet. Canva to zdecydowanie najlepszy edytor grafiki online. Masz tam gotowe masę dobrych przykładowych grafik, elementów itd. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce szybko i sprawnie edytować swoje zdjęcia. Strona ta zapewnia także edycję filmów, co może być jej dodatkowym atutem. 

Stworzysz m. in. prezentację, film, wpis na facebooku, reklamę w social mediach, plakat, logo, CV i wiele więcej. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Z pewnością każdy powinien sobie z nią poradzić. Największym atutem tego edytora jest to, że dosłownie w parę minut stworzysz profesjonalną i ładnie wyglądającą grafikę.

Canva - najlepszy edytor zdjęć online

3. PhotoScape X - prosty edytor zdjęć

PhotoScape X dostępny jest na Windowsa jak i MacOS. Jego interfejs wygląda trochę inaczej niż w przypadku np. Gimpa. Jego domyślny motyw jest ciemny, ale oczywiście możemy zmienić go w ustawieniach tego programu. W tym edytorze znajduję się wiele przydatnych opcji. Występuje w nim zaawansowana korekcja kolorów, co na pewno niektórym osobom się przyda. Obsługa jest dość intuicyjna. Występuje też wersja płatna „PhotoScape X pro”, którą można zakupić na stronie producenta. Jednak według mnie darmowe wersja wystarczy do stworzenia prostej i profesjonalnej grafiki.

Edytor zdjęć offline - PhotoScape X

2. Photopea - jeden z najlepszych edytorów zdjęć

Chcesz poznać najlepsze edytory zdjęć? – Photopea to podobnie jak canva edytor zdjęć online. Dzięki niemu będziemy w stanie edytować grafikę z poziomu przeglądarki. Strona ta ma interfejs bardzo podobny do znanego programu o nazwie „Photoshop”. Obsługuje on nawet takie formaty jak on na przykład .psd. Niewątpliwie jest to jeden z niewielu takich edytorów online. Program jest niesamowicie rozbudowany i ma masę funkcji gotowych do użycia. Możesz na nim pracować zarówno przy grafice rastrowej jak i wektorowej. Kliknij tutaj, aby przejść na ich stronę.

dobry edytor zdjęć online

1. PhotoFiltre 7 - najlepsze edytory zdjęć

Program ten ma wiele funkcji, które są nam na prawdę potrzebne i przydatne. Ma on wiele filtrów, zaawansowany przybornik, niesamowicie dużo efektów i nie tylko. Zdecydowanie jest to narzędzie dla bardziej zaawansowanych osób, jednak nawet Ci początkujący szybko się go nauczą. Jak na darmowy program jest on rewelacyjny. Obsługuje także wiele popularnych formatów i pozwala na eksport zdjęć w wysokiej jakości. Na YouTube jest masa poradników, więc jeśli chcesz się go nauczyć to zacznij właśnie tam 🙂

zdjęcia z photofiltre

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy