montażysta filmowy

Montażysta filmowy

montażysta filmowy

Jeżeli nie masz czasu na montaż lub nie potrafisz montować to dobrze trafiłeś! Z pewnością montażysta filmowy to osoba, która przede wszystkim zrobi to wszystko za Ciebie! 

Przeczytaj ten artykuł koniecznie do końca, ponieważ na końcu znajdziesz bardzo korzystną dla Ciebie ofertę 🙂

jak wybrać montażystę do filmów

Jak prawidłowo wybrać montażyste filmowego?

Montażysta Filmowy - Na co zwrócić uwagę przy wyborze montażysty do filmów?

Po pierwsze musisz zwrócić uwagę na doświadczenie montażysty, w moim przypadku są to 4 lata. Przez ten czas zmontowałem ponad 400 filmów

Pamiętaj także o umiejętnościach montażysty,  z pewnością to w jakich programach montuje, bardziej profesjonalni montują w: Premiere Pro, After Effects. Nie zapominaj o wycenie takiego filmu, nie powinna być ona ani za wysoka, ani za niska. 

W związku z tym należy także zwracać uwagę na to ile zajmuje mu zmontowanie danego filmu oraz w jaki sposób go zmontuje 🙂

Ile powinno się zainwestować w montaż filmu?

ile zainwestować w montaż filmów

Montażysta filmowy - Ile należy zainwestować w montażyste filmowego?

Wszystko zależy od tego w jakim istotnie stopniu zaawansowanie jest montażysta. Im lepszy stopień zaawansowania tym, bardziej się ceni. 

Chociaż nie każdy tej reguły przestrzega 🙂 Pamiętaj o tym, aby wypytać montażystę o przewidywany czas montażu Twojego filmu, ile efektów należy dodać, jak bardzo zaawansowany jest montaż tego filmu. 

Im mniej tych szczegółów tym lepiej dla Ciebie. Przykładowo zwykły film w którym należy tylko wyciąć parę fragmentów, dodać muzykę, coś wykadrować, oczywiście nie powinien kosztować więcej niż 30/40 zł.

Oczywiście z pewnością należy pamiętać o rodzaju wykonywanego materiału, jak wiemy wszystko ma swoją cenę, czy to droższą czy tańszą.

Przypuszczalne Zarobki - Montażysta filmowy

Zarobki montażysty filmowego jest trudno określić. Portal pracuj.pl pisze, że montażysta zarabia około. 3700 zł miesięcznie. Pamiętaj, że jest to tylko średnia i do końca nie można na tym polegać.

Jest wiele innych czynników, które określają zarobki montażysty. Na przykład ile ceni sobie za jedną godzinę pracy.  Reasumując w takim razie ile montażyści biorą za godzinę pracy?

-Początkujący montażysta za godzinę pracy powinien brać od 17 zł do ok. 35 zł brutto

Średnio-zaawansowany w przeciwieństwie do początkującego montażysty powinien brać od 35 do 55 zł brutto

Zaawansowany czyli taki, który montuje już około 2-3 lat, może być to np. absolwent szkoły filmowej, zmontował już wiele filmów,  związku z tym może zarabiać od 55 zł do nawet 90 zł za godzinę 

Doświadczony i Bardzo Zaawansowany montażysta filmowy może zarabiać niewątpliwie nawet od 80 do 110 zł za godzinę oczywiście jeszcze bardziej uzależnione jest to od niego

Musisz posiadać video content!

Video content jest to wideo marketing, w którym niewątpliwie dominuję reklama w postaci wideo. Czy wiedziałeś, że 1/3 ruchu w internecie to video content? 

YouTube dociera do ponad 24,6 mln użytkowników w Polsce.  Prawdopodobnie to narzędzie, które przyniesie Ci masę nowych klientów, a co za tym idzie? Przede wszystkim więcej zarobisz! Pamiętaj o budowie swojego kanału na silnym fundamencie jakim są odpowiednio zmontowane filmy

Reasumując video content podobnie jak i montaż filmów w dzisiejszych czasach jest czymś niezwykle ważnym. Wpływa to zarówno na stopień konwersji i nowoczesność Twojej działalności. Nie zapominaj o nim 🙂

Rola montażysty filmowego na świecie oraz w internecie

Rola montażysty filmowego jest z pewnością niewątpliwie bardzo istotna. Jednak montażysta filmowy nie był ostatecznie oceniany, w związku z tym dopiero po 1934 zaczęto przyznawać

Oscary za montaż filmu. Każda produkcja powinna być rolą reżysera jak i samego montażysty. To właśnie film i sposób montażu oddaje jego całkowite przesłanie. Z pewnością musisz o tym pamiętać niezależnie na jakim stopniu montażu jesteś!

Montażysta powinien przede wszystkim prowadzić swoje Social Media. To właśnie między innymi dzięki temu może zdobywać nowe zlecenia. Dobrym przykładem może być kanał Krzysztofa Dziewiątkowskiego, który ma jeden z największych kanałów na temat montażu filmowego (kliknij tutaj, aby zobaczyć jego kanał)

 

Cechy montażysty filmowego

-Umiejętność komunikacji: Z pewnością będziesz musiał/a nabyć tą umiejętność, aby dogadywać się z innymi, przede wszystkim z reżyserem. W ten sposób ułatwisz tworzenie projektu i poprawisz jego przebieg.

-Cierpliwość: Niewątpliwie kiedy zaczynasz swoją przygodę z montażem pamiętaj, by się nie poddawać! Może to być nudny proces, jednak to czego ostatecznie się nauczysz zostanie Ci w głowie 🙂

-Umiejętność zarządzania czasem: Pamiętaj nie tylko o montażu ale też o swoim czasie, utrzymuj dobre tempo montażu, ale przede wszystkim pamiętaj o robieniu przerw.

-Praca pod presją: Dość często się zdarzy, że będziesz musiał wykonać jakieś zlecenie na określony, nieprzyjemny dla Ciebie termin.

Wrażliwość emocjonalna: Większość osób nie zdaję sobie sprawy z tego, żeby być skutecznym montażystą filmów należy z pewnością mieć niewątpliwie predyspozycję do wyrażania ludzkich emocji. Nawet jeśli nie uważasz, że przejawiasz osobą emocjonalną, to pamiętaj jednak, że jest to niewątpliwie ważna cecha dobrego montażysty filmowego. Jeśli nie porusza Cię to w jaki sposób opowiadasz historię, to pomyśl nad czymś innym niż ten zawód.

Animacje, wstawki, montażysta filmowy

Musisz pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju wstawki, animacje podobnie do montażu filmu z pewnością wzbogacą Twój film w oczach odbiorców! Twój materiał stanie się jeszcze bardziej atrakcyjniejszy, pozyskasz nowych klientów/fanów i napędzisz mocą swoje social media 🙂

UWAGA! Specjalna oferta!
Montażysta filmowy

Dlatego, że dotrwałeś/aś do samego końca mam dla Ciebie specjalną ofertę! Napisz do mnie (kliknij tutaj), a otrzymasz specjalny bonus na Twój film! Zmontuje go prawie za połowę ceny! Wystarczy, że w wiadomości napiszesz: "Chcę dostać specjalną zniżkę".
Nie zwlekaj, ta promocja trwa tylko przez określony czas! Napisz do mnie już teraz, a nawet nie zauważysz jak szybko zmontuje Twój Film 🙂

Zobacz również „Jak wybić się na TikToku”

Źródła

Podobne wpisy