jak wybić się na youtubie

Jak Wybić Się Na YouTubie?

jak wybić się na youtubie

Aby wybić się na YouTubie, musisz pamiętać o tych 9 sprawdzonych metodach, które pomogą zarówno początkującym YouTuberom jak i tym bardziej zaawansowanym.

Jak wybić się na YouTubie? – musisz poznać jeszcze pare ważnych rzeczy zanim Ci to zdradzę. YouTube to druga na świecie najczęściej odwiedzana przeglądarka internetowa (na pierwszym miejscu jest Google). 

Społeczność na YouTubie przesyłają łącznie kilkaset tysięcy filmów dziennie. YouTube to jeden z najlepszych sposobów komunikacji z klientem czy fanem. 

Jest jednym z najlepszych sposobów komunikowania się ze społecznością. Według mnie prowadząc firmę koniecznością jest posiadanie kanału właśnie na tym serwisie społecznościowym.

Dlaczego musisz mieć kanał na YouTubie?

Po pierwsze poprawisz optymalizację pod kątem wyszukiwarki google. W internecie właśnie wideo jest jedną z najbardziej znanych form przekazu informacji, rozrywki, edukacji itd. 

Ludzie kochają przekaz wideo, poza tym w ten sposób budujesz swoją markę. Dzięki filmom można wyrażać wiele rzeczy, których nie da się wyrazić słownie. 

Inne przeglądarki preferują właśnie taki format przekazu, np. osoba wyszukująca daną frazę może napotkać właśnie video w pierwszych wynikach wyszukiwania.

 

 

wyniki organiczne youtube-1

9 sprawdzonych technik, aby wybić się na YouTubie

Poniżej przedstawiam 11 sprawdzonych technik, które pomogą Ci się wybić na serwisie YouTube. Pamiętaj by się do nich stosować. Przede wszystkim musisz być cierpliwy/a. Aby Twoje filmy były jeszcze lepsze musisz stosować się do tych zasad. 

1. Aby wybić się na YouTubie musisz pamiętać o spersonalizowaniu Swojego kanału.

Musisz pamiętać o tym by odpowiednio dostosować swój kanał na YouTubie. Twój avatar i baner kanału musi być spójny z przekazywaną tematyką, treścią. Jest to bardzo ważny element. Przykładowo jeśli, zajmujesz się fitnessem to na zdjęciu profilowym ustaw siebie jak ćwiczysz. To samo tyczy się baneru.

Przykład spójnego profilu na YouTubie

przykład dobrego profilu na YouTubie

To samo oczywiście tyczy się zakładki „informacje”. Opisz w niej czym się zajmujesz, po co powstał ten kanał, co będziesz nagrywał/a. Wstaw tam też linki do swoich innych social mediów np. do facebooka, instagrama.

opis na YouTubie, dzięki któremu się wybijemy

2. Utrzymuj kontakt ze swoimi widzami, aby wybić się na YouTubie

Pamiętaj by odpowiadać na komentarze widzów. Angażuj Twoją w społeczność w komentowanie Twoich filmów, zostawienia subskrypcji, like. YouTube bardziej promuje filmy tych osób, które są bardziej zaangażowane

Pamiętaj by nie publikować treści w której nie ma co komentować. Taki film po prostu będzie słabiej wyświetlany. Postaraj odpowiadać się dosłownie na każdy komentarz (o ile to będzie możliwe)

3. Żeby się wybić używaj prawidłowych tagów

Dzięki tagom Twój film dotrze do jeszcze większego grona odbiorców. Pamiętaj by używać ich rozważnie tzn. tagi muszą zgadzać się z tematyką Twojego filmu i kanału. YouTube dzięki temu może rozróżniać Twoje treści. 

Algorytm YouTuba to zauważy i Twoje treści będą jeszcze wyżej w wyszukiwarkach internetowych czy na samym serwisie YouTube.

Strona do znalezienia odpowiednich tagów, aby wybić się na YouTubie
kliknij tutaj

tagi na YouTubie - jak się wybić i wypromować swój kanał

4. Twórz dobrze klikalne miniaturki, aby wybić się na YouTubie

Miniaturka to jedna z najważniejszych rzeczy w Twoim filmie. Ją właśnie widzi Twój odbiorca jako pierwsze co mu się rzuca w oczy. Miniaturki powinny być tak dostosywane by CTR- współczynnik klikalności miniatur był jak największy. Średnia YouTuba to 2-10%

Zrób więc tak, by Twoje miniaturki były bardziej klikalne. Używaj takich kolorów jak czarno-żółty, czerwony. Te kolory według badań są bardziej klikalne. Używaj wysokiej jakości zdjęcia oraz odpowiednio dobrane czcionki.

Przykład dobrej miniaturki na YouTubie

dobra miniaturka na youtubie dzięki której jeszcze bardziej się wybijemy

5. Dodawaj ekrany końcowe, karty informacji

Ekrany końcowe jak i karty informacji pełnią bardzo ważną rolę na YouTubie. To właśnie dzięki nim Twoje inne filmy staną się jeszcze bardziej oglądane

Użytkownik może udostępnić taki film, bardziej zaangażować się w oglądanie Twoich innych filmów. Algorytm YouTuba to zauważy i jeszcze bardziej będzie promował Twoje filmy.

Film jak dodać ekrany końcowe i karty informacji

6. Dobry montaż Twoich filmów to kolejny sposób na wybicie się na Youtubie

Montaż to rzecz podstawowa którą musisz znać. Dobry montaż to absolutna podstawa. Najlepiej, aby był on jak najbardziej dynamiczny, wtedy niewątpliwie przyciąga uwagę, przez to czas oglądania Twoich filmów będzie jeszcze większy

Oczywiście jeżeli nie masz czasu na montowanie to możesz komuś to zlecić, jest wiele grup na facebooku czy na innych portalach, które zajmują się właśnie montowaniem dla innych osób. Możesz również skorzystać z usług bardziej doświadczonego i taniego montażysty, kliknij tutaj. Nie zapominaj również o wszelkiego rodzaju animacjach/wstawkach, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Najlepsze darmowe programy do montowania filmów na YouTubie

DaVinci ResolveHitFilm ExpressLightworks

7. Reguralność dodawanych filmów na YouTubie

Jest to kolejna niewątpliwie bardzo ważna rzecz. Musisz pamiętać o tym, by dodawać filmy regularnie, najlepiej w określony godziny, kiedy Twoi widzowie są najbardziej aktywni (możesz to sprwadzić w zakładce statystyki/odbiorcy w YouTube Studio). 

YouTube bardzo ceni i wynagradza kanały, które wrzucają regularnie filmy. Dlatego nie zapominaj o regularności na Twoim kanale. Jeżeli chodzi o to jak często wrzucać filmy, to już zależy od Ciebie. Możesz wrzucać film nawet raz na tydzień, tylko pamiętaj, by ten film był bardzo wartościowy i dopracowany.

Przykładowy widok kiedy widzowie są najbardziej aktywni na YouTubie

kiedy widzowie najczęściej oglądają YouTube

8. Rób konkursy, giveaway'e na Twoim kanale na YouTubie

Robiąc konkursy i wszelkiego rodzaju giveaway’e Twój kanał staje się jeszcze bardziej popularniejszy. Ludzie z natury kochają konkursy, dlatego rób je stosunkowo często. Pamiętaj, by odpowiednio dobrać konkurs do Twojej grupy docelowej. 

W ten sposób zdobędziesz jeszcze więcej wyświetleń, subskrypcji, polubień Twojego filmu na Youtubie. Jest to kolejny dobry sposób, aby jeszcze bardziej się wybić. Jeżeli będziesz popularniejszy, możesz nawiązać współpracę z jakąś firmą. Będziesz ją reklamował, a oni Ci za to będą płacić + zdobędziesz masę nowych fanów 🙂

9. Aby się wybić nie poddawaj się!

Pamiętaj o tym, że od razu niczego nie zbudowano. Dlatego musisz być bardzo cierpliwy/a. Nie poddawaj się. Może być tak, że dopiero po miesiącu zdobędziesz Twoje publikowane filmy zdobędą jakiś pozytywny rezultat. Stosuj się do zasad, które wymieniłem powyżej, to bardzo ważne. 

Nie możesz o nich zapominać. Oczywiście te zasady to nie wszystko, opisanie dosłownie „wszystkiego” jest wręcz niemożliwe. Ale przecież każdy z upływem czasu nabiera nowych perspektyw. Dlatego nie poddawaj się i rób to co kochasz.

Zobacz też: 13 najlepszych porad, aby wybić się na TikToku
Kliknij tutaj

Podobne wpisy