Jak wypromować kanał na YouTube - 7 sprawdzonych technik

jak wypromować kanał na YouTube

 YouTube to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek w internecie. Ma ponad 1,9 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Dlatego powinieneś/aś prowadzić swój własny kanał, aby pozyskać nowych fanów czy klientów. Poniżej przedstawiam sprawdzone metody i techniki, aby wypromować swój kanał na YouTubie.

Jeśli w 2 minuty chcesz mieć 1 tysiąc subów, to naciśnij ten przycisk.

Dobry kanał na YouTubie to taki, który używa popularnych i sprawdzonych tagów. Dzięki temu SEO jest coraz wyższe dla Twojego filmu. Tzn. Twój film jest wyżej w wynikach wyszukiwania, a właśnie o to Ci chodzi. Przez to zyskasz więcej wyświetleń

Nie wiesz skąd brać dobre tagi? Jakie tagi są popularne? Sprawdź tą stronę, kliknij tutaj. Wpisz tam dowolne słowo, strona sama za Ciebie wyszuka powiązane tagi z tym danym słowem.

Strona do znalezienia odpowiednich tagów, aby wypromować swój kanał na YouTubie

tagi na YouTubie - jak się wybić i wypromować swój kanał

2. Twórz dobre i klikalne miniaturki

 Niewątpliwie miniaturka to pierwsze co zobaczy osoba, która postanowi oglądnąć Twój film. Dlatego miniaturki są bardzo ważne. Musisz zadbać o ty by ich klikalność była jak największa. Miniaturka powinna być dynamiczna

Zrób więc tak, by Twoje miniaturki były bardziej klikalne. Używaj takich kolorów jak czarno-żółty, czerwony. Te kolory według badań są bardziej klikalne. Używaj wysokiej jakości zdjęcia oraz odpowiednio dobrane czcionki.

Przykład dobrej miniaturki na YouTubie

3. Reklamuj się na grupach, portalach

Jeżeli na przykład prowadzisz kanał YouTube związany z motoryzacją, to niewątpliwie możesz zareklamować swój film na grupie na facebooku czy na innym portalu. Pamiętaj, by grupa ta była powiązana z tematyką Twojego kanału i filmu. 

Nie zapominaj o tym, że najbardziej zależy Ci na wypromowaniu kanału, dlatego, aby YouTube Cię bardziej wypromował musisz mieć wartościowe materiały. Dlatego reklamuj je tylko do tych osób, które oglądną Twój film, a nie tylko spojrzą. Jest to bardzo ważny element, dlatego musisz o tym pamiętać, aby dobrać odpowiednią grupę odbiorców!

4. Regularnie wrzucaj filmy, by wypromować swój kanał na YouTubie

Aby wypromować kanał na YouTube niewątpliwie regularność jest bardzo ważna, aby wypromować swój kanał na YouTubie. Częstotliwość wrzucanych filmów może być różna, ale ważnym elementem jest, aby była stała. Może być to na przykład wrzucany filmy raz w tygodniu. 

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jeśli nawet zdecydujesz się na jeden film na tydzień to pamiętaj, by ten film był na prawdę wartościowy i dopracowany. Najlepiej wrzucać filmy codziennie/co dwa dni o określonej godzinie, chociaż wiadomo, że nie każdy ma tyle czasu. Jednak pamiętaj by wrzucać filmy regularnie i o określonej godzinie, najlepiej pod wieczór ok. 19/20.

Bądź Reguralnym Twórcą!

aby wypromować swój kanał na youtube bądź reguralnym

5. Odpisuj na komentarze, bądź aktywnym aby wypromować swój kanał na YouTubie

Musisz być aktywnym twórcą, aby wypromować swój kanał na YouTubie. Niewątpliwie musisz odpowiadać na komentarze, czy brać udział w dyskusjach. Postaraj się odpowiadać praktycznie na każdy komentarz, jaki ktoś zamieści. Odpowiadaj dosyć wyczerpująco i na temat. Rób też różne ankiety itp. 

Na negatywne komentarze najlepiej nie odpisuj. Możesz je po prostu usuwać, jest to jedna z najlepszych praktyk. Wiadomo nie każdy ma czas na odpisywanie na komentarze, jednak i tak należy poświęcać chociaż minimum swojego czasu, aby odpowiedzieć swoim widzom, kto wie może właśnie przez to uzyskasz dodatkowe subskrypcję 🙂

6. Chcesz wypromować swój kanał na YouTube - Rób często konkursy i giveawaye

Niewątpliwie każdy z nas kocha konkursy i giveawaye. W związku z tym rób często konkursy i giveawaye na swoim kanale na YouTubie. Praktyka ta przyniesie Ci coraz więcej fanów. Twoje filmy będą zdobywały coraz więcej wyświetleń. 

Organizuj jakieś niedrogie, ale dobre i wyczerpujące nagrody o które warto wziąć udział. Dobrą praktyką jest proszenie o zostawienie subskrypcji, like na Twoim kanale. Staraj się być kreatywnym twórcą, wymyślaj nowe pomysły na konkursy, a przede wszystkim angażuj swoją społeczność!

7. Nie poddawaj się!

Pamiętaj o tym by się przede wszystkim nie poddawać. Niektórym praktyki te przyniosą efekty po kilku tygodniach, miesiącach a nawet latach. 

Możesz dać sobie taki challenge, że choćby nie wiem co to będziesz wrzucać filmy regularnie przynajmniej raz w tygodniu (oczywiście zalecam wrzucać więcej filmów). Staraj się, stosuj się do tych zaleceń, a na pewno efekty same przyjdą. Dlatego walcz do końca ze swoimi słabościami i nie poddawaj się, bo to właśnie jest droga do sukcesu 🙂

Przydatny film, który pozwoli Ci wypromować kanał na YouTube

Zobacz też: 13 najlepszych porad, aby wybić się na TikToku
Kliknij tutaj

Scroll to Top