Jak Zwiększyć Swoją Wydajność, dzięki Technikom mistrzów.

jak zwiększyć swoją wydajność nawet o 50%

Zastanawiasz się jak zwiększyć swoją wydajność? – Ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go do końca.

Każdy człowiek ma jakiś życiowy cel. Naszą wspólną misją jest zrealizowane tych celów. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby je spełnić. Zatem jak osiągnąć te cele? Odpowiedź jest niewątpliwie prosta. Należy zwiększyć swoją wydajność osobistą w każdych aspektach swojego życia.

Tacy ludzie charakteryzują się zdecydowanie m. in. wyższymi zarobkami. W związku z tym należy uzyskiwać jak najlepsze wyniki i poprawić swoją wydajność. Wiem, nie jest to prosta droga, ale dzięki poniżej zawartym radom na pewno zwiększysz swoją wydajność. Dlatego zacznij pracować nad tym już dziś.

Jeśli na prawdę chcesz mieć lepszą wydajność musisz myśleć przyszłościowo. W związku z tym wyznacz sobie Twoje główne cele. Mogą być one realizowane nawet do 10 lat. Myśl nieustannie o tym celu. Opracuj plan, który przybliży Cię do zrealizowania tych celów. Jeśli będziesz myślał przyszłościowo, Twoja wydajność na pewno się poprawi.

Nigdy się nie poddawaj w dążeniu do celu. Nie przejmuj się innymi ludźmi. Rób swoje i dąż do tego co sobie wyznaczyłeś. Realizuj nowe plany na przyszłość. Jeśli będziesz pracował wystarczająca ciężko i długo to na pewno osiągniesz ten cel. W związku z tym zacznij myśleć przyszłościowo, by zwiększyć wydajność.

2. Zacznij stosować metodę ABCD

planuj, aby zwiększyć wydajność

Metoda ta pozwoli Ci niewątpliwie zwiększyć Twoją wydajność. Polega ona na tym, że przed rozpoczęciem pracy określasz priorytet danego zadania. Najpierw utwórz listę swoich zadań. Po tym dla każde zadania musisz przypisać daną literę. Kategoria A – to najważniejsze zadanie. Przypisuj ją uważnie. Musisz określić które zadanie jest dla Ciebie najważniejsze.

Pamiętaj, zawsze gdy coś robisz zaczynaj od tego zadania. Kategoria B to zadanie które powinieneś zrobić. Natomiast ma ono jakieś konsekwencje, gdy go nie zrobimy. Idąc dalej mamy kategorię C – coś co możesz zrobić, ale nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Ostatnia kategoria to coś co możesz przekazać komuś innemu. Od teraz zacznij stosować tą metodą, a Twoja wydajność wzrośnie.

3. Rób to jak wstajesz rano

Dzięki temu nawykowi Twoja wydajność nabierze rozpędu. Polega to na tym, że zawsze jak wstajesz rano wypisujesz listę rzeczy która masz do zrobienia. Niewątpliwie jest to pomocne. Możesz też stworzyć listę dzień przed. Ale najlepiej sprawdza się cały zaplanowany tydzień. Gdy planujesz swój dzień w poprzedni wieczór Twój mózg jakby przyzwyczaja się do tych zadań.

Kiedy śpisz Twoja podświadomość przyswaja te cele na kolejny dzień. Jednak wiele osób po prostu nie ma na to czasu. W związku z tym wstawaj 20 minut wcześniej by zaplanować cały swój dzień. Niewątpliwie stosuj tu także wspomnianą wyżej metodę. Określaj priorytety Twoich zadań na dany dzień czy tydzień.

4. Nie odkładaj rzeczy na później

nie odkładaj rzeczy na później

Jest to kolejny ważny aspekt który wpływa na Twoją wydajność. Wielu ludzi w dzisiejszych realiach nie zdaję sobie sprawy jakie to ważne. W związku z tym musisz zacząć nad tym ćwiczyć. Obiecaj sobie, że od dziś nie będziesz odkładać rzeczy na później. Pamiętaj, Twoje myśli nie mogą skupiać się nad czymś innym niż określone zdanie.

Dlatego wykonuj jedno zadanie na raz i powtarzaj sobie, że musisz go teraz skończyć. Pamiętaj, też by zadbać o swoje stanowisko i przede wszystkim zaczynać od najważniejszego zadania. Nagradzaj siebie za ukończenie swoich celów. Polecam Ci książkę pt. „Zjedz tę żabę” (kliknij tutaj). Dzięki niej raz na zawsze pozbędziesz się prokrastynacji.

5. Bądź punktualny

Jak często zdarza Ci się nie przychodzić na czas? Zdecydowanie większość ludzi się spóźnia. Jednak istnieją tacy którzy są zawsze punktualnie. To zaledwie około 6/7 % społeczeństwa. Dlatego staraj się być zawsze punktualnym. Ludzie tacy są szanowani, kompetentni i widać, że im zależy. Postrzegamy ich jako takich którzy wiedzą na czym im zależy.

W związku z tym zawsze przychodź punktualnie. Twoja wydajność zdecydowanie się poprawi. Nie spóźniaj się. Na prawdę chcesz, by inni traktowali Cię bez szacunku? – Nie pozwalaj sobie na to. Obiecaj sobie, że na każde spotkanie przyjdziesz nawet 10 minut wcześniej. Rób to tak długo, aż stanie się Twoim nawykiem.

 

Jak się nie spóźniać?

6. Pracuj ciężej i lepiej

Gdy przychodzisz do pracy na 8:00 przyjdź pół godziny wcześniej. Zaczynaj nieco wcześniej i wychodź trochę później. Według niektórych badań czas który spędzamy w pracy nie jest w 100% przeznaczonym na wykonywanie naszych zadań. Około 40% czasu to przerwy, odpisywanie komuś, sprawdzanie social mediów.

Dlatego od dziś obiecaj sobie, że będziesz pracować ciężej i wytrwalej. Cały swój czas poświęcaj na Twoją pracę. Niewątpliwie w ten sposób zwiększysz swoją wydajność. Nie patrz na innych. To, że oni robią sobie tyle przerw to nie Twoja sprawa. Wykonuj szybko Twoje zadania, skupiaj się na Twoich mocnych stronach. Zaczynaj od najważniejszych zadań. Zobaczysz na pewno Ci się to opłaci. To tylko kwestia czasu.

Oglądnij ten film, by zwiększyć wydajność

7. Pracuj nad swoim zdrowiem

Musisz wiedzieć jedną rzecz na temat wydajności. Jeśli chcesz ją poprawić to musisz mieć dobre samopoczucie. To zaś składa się na dwa czynniki. Niewątpliwie jest to aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie się. Na temat różnych ćwiczeń czy zdrowego odżywiania powstało wiele książek. Warto byś je czytał. Dzięki temu będziesz zdrowszy i zwiększysz swoją wydajność.

Niektóre sposoby przedstawiłem w tym artykule o dobrym samopoczuciu (kliknij tutaj). Jeśli zastosujesz się do tych metod na pewno Twoje samopoczucie wzrośnie. W związku z tym Twoja wydajność osobista będzie narastała. Nie zapominaj o tym punkcie. To dzięki niemu będziesz szczęśliwszy. Dlatego od dziś zacznij pracować nad sobą

Podsumowanie - jak zwiększyć swoją wydajność

Podsumowując każdy z nas jest w stanie zwiększyć swoją wydajność. Wystarczy, że będzie stosować się do punktów wymienionych powyżej. Ćwicz je wytrwale i nigdy się nie poddawaj. Po jakimś czasie na pewno przyjdą efekty. Musisz tylko na nie zapracować ciężką pracą i samodyscypliną. Jeśli masz jakieś pytania napisz do mnie (kliknij tutaj).

Scroll to Top