jak dodać instagram na stronę WordPress w kilka minut

Jak dodać instagram na WordPress

jak dodać instagram na stronę WordPress w kilka minut

Pragniesz dodać instagram na stronę WordPress w kilka minut? – Przejrzyj tą stronę do końca

Wiadomo prawie każdy w dzisiejszych czasach kto ma internet korzysta z popularnych social mediów. Facebook, instagram, tiktok to jedne z najbardziej znanych serwisów społecznościowych. W związku z tym warto prowadzić swoje social media na różnych portalach. Coraz popularniejszy staje się TikTok, dlatego z pewnością można wziąć też pod uwagę jego. Dzisiaj przedstawię Ci jak podpiąć instagrama na Twoją stronę opartą o WordPress w kilku prostych krokach. Zajmie Ci to dosłownie chwilę. Poniżej przedstawiam instrukcję.

Jeśli chciałbyś zintegrować Instagrama z WordPressem musisz zainstalować nową wtyczkę, aby połączyć Instagrama z Twoją stroną internetową. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu WordPress. Następnie przechodzimy do wtyczki/dodaj nową wtyczkę. Tam wyszukujemy wtyczkę o nazwie „Instagram Feed” (zobacz zdjęcie poniżej). Naciskamy „Zainstaluj” po czym ją aktywujemy. Przechodzimy teraz do naszych wtyczek, wyszukujemy nowo zainstalowaną wtyczkę i klikamy w „Settings”.

wtyczka która pozwoli dodać instagram na stronę WordPress

2. Skonfiguruj nowo zainstalowaną wtyczkę, aby dodać instagram na stronę WordPress

Kolejnym krokiem będzie konfiguracja tej wtyczki. Pierw będziemy musieli połączyć ją z instagramem. W związku z tym przechodzimy do ustawień naszej wtyczki i naciskamy „Connect an Instagram Account”. Po kliknięciu wybieramy czy mamy konto firmowe czy jednak osobiste. Po wybraniu odpowiedniej opcji klikamy przycisk „Connect”. Zostaniemy przeniesieni na inną stronę, która pozwoli nam wybrać nasze konta na instagramie. Klikamy na „Zezwalaj”. Po czym łączymy nasze konto z instagramem. Po wszystkim zapisujemy zmiany klikając na dole „Zapisz zmiany”.

konfiguracja połączenie wordpressa z instagramem

Po połączeniu naszego konta z wtyczką Instagram Feed przechodzimy do sekcji „Customize”. Tutaj możemy skonfigurować w jaki sposób nasz instagram będzie widziany na naszej stronie opartej o WordPress. Niektóre opcję są dostępne w opcji PRO, jednak nie przejmujmy się tym, bo darmowa wtyczka powinna nam raczej wystarczyć. Możemy tu skonfigurować szerokość, wysokość, tło (zdjęcia z instagramu), ilość wyświetlanych zdjęć, ilość kolumn itd. . Oczywiście skonfiguruj to jak Ci się podoba.

3. Dodajemy kod wtyczki, aby dodać Instagrama na stronie WordPress.

Ostatnim z kolei krokiem będzie dodanie fragmentu kodu wtyczki, aby nasz Instagram był wyświetlany na naszej stronie WordPress. W związku z tym przechodzimy do zakładki „Display Your Feed”. Tam zobaczymy fragment kodu. Jest to mianowicie „[instagram-feed]”. Kopiujemy ten kod i umieszczamy tam gdzie chcemy na stronie. Możliwe jest to m. in. dzięki Elementorowi, zwyczajnemu edytorowi oraz innym edytorom.

W moim przypadku wkleję ten kod za pomocą Elementora. W związku z tym przechodzę do strony na którą chcę wkleić kod. Po przejściu na odpowiednią stronę, na której chcę umieścić moje posty z instagrama. W elementorze wyszukuje „własny html” – to dzięki niemu dodam kod. Przenoszę tą sekcję gdzie chce i wklejam tam kod, który wcześniej skopiowałem. Po wszystkim aktualizuję stronę i sprawdzam czy wszystko działa. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy napisz do mnie w zakładce kontakt (kliknij tutaj).

skopiuj kod, aby dodać instagram na stronę opartą o wordpress

Podsumowanie - jak dodać Instagrama na WordPress

Podsumowując proces dodawania Instagrama na stronę WordPress opiera się głównie o 3 kroki. Mianowicie jest to: instalacja wtyczki „Instagram Feed”, konfiguracja tej wtyczki (łączenie instagramowego konta z tą wtyczką, konfigurowanie jej wyglądu), wklejenie kodu z tej wtyczki w celu wyświetlenia postów z naszego Instagrama na dowolnie wybranej przez nas stronie. Proces dodawania Instagrama na stronę WordPress jest bardzo prosty i intuicyjny, myślę, że każdy powinien sobie z tym poradzić.

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy