Jak mieć lepsze samopoczucie i cieszyć się życiem

Jak Mieć Lepsze Samopoczucie i cieszyć się Życiem

Jak mieć lepsze samopoczucie i cieszyć się życiem

Pragniesz posiadać lepsze samopoczucie? Chcesz cieszyć się swoim życiem i być zdrowszym? – Przeczytaj ten artykuł do końca

Ludzie coraz to bardziej z wieku na wiek przeżywają dłużej. W związku z tym dożywają nawet do 90, a nawet do 100 lat. Z pewnością jest to zasługa wielu czynników. Ale najważniejsze z nich to: dobre samopoczucie i zdrowe odżywianie się. Ludzie bez stresu i z dobrym samopoczuciem potrafią niewątpliwie o siebie zadbać.

Wszystko opiera się na jednym. Na Twoich dotychczasowych nawykach. Musisz wykształcić w sobie nawyki związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Te nawyki Ci dziś przedstawię. Stosuj się do nich codziennie. Musisz wytrwale dążyć do celu. Nigdy o nich nie zapominaj. Każdy nawyk da się wykształcić. W związku z tym od dzisiaj obiecaj sobie, że będziesz nad nimi pracować.

Poniżej przedstawię Ci 9 kroków, które Ci niewątpliwie pomogą. Każdy punkt czytaj uważnie i dwa razy. Po przeczytaniu zastanów się nad nim i od razu zacznij nad nim pracować. Dzięki temu Twoje samopoczucie wzrośnie. Będziesz człowiekiem zdrowym i cieszącym się życiem

1. Dużo Ćwicz

ćwicz dużo, aby mieć dobre samopoczucie

Regularne ćwiczenia fizyczne to pierwszy nawyk jaki musisz w sobie wykształcić. Ile to ludzie po ukończeniu średniej szkoły przestaje ćwiczyć. Robią to z prostego powodu, skoro nie muszą ćwiczyć to po co to komu? Zapewniam Ci, że ćwiczenia w dużym stopniu wpływają na Twoje samopoczucie. Nie tylko na nie. Oddziaływują również na Twoje zdrowie.

Im jesteś bardziej zdrowy tym masz lepsze samopoczucie. Zapamiętaj to sobie. Dzięki takiemu wysiłkowi zwiększysz swoją kondycję, równowagę i wiele więcej. W związku z tym obiecaj sobie, że będziesz regularnie ćwiczyć. Oczywiście to nie musi być codziennie. Może być na przykład co 2 dni. 30 minut na ćwiczenia całkowicie wystarczy.

2. Często odpoczywaj (wyjeżdzaj na wakacje)

Ludzie zdecydowanie za rzadko odpoczywają. Powodów może być masa. Najczęściej po prostu są zbyt zajęci. Mówią, że nie mogą sprawić sobie chwili wolnego, bo jest to dla nich niemożliwe. W ten sposób okłamują samych siebie. Oczywiście są inne, odmienne przypadki w których ludzie są na prawdę zajęci.

Jednak na pewno mogą wygospodarować jakiś czas na odpoczynek. Uwaga, liczba wolnych samych sobót i niedziel w roku to około 90 dni. Do tego dochodzą jeszcze dni wolne od pracy co nam daje ponad 100 dni wolnego. Statystyka według tego portalu kliknij tutaj. To ogromna liczba w skali roku. Przeznaczaj je na odpoczynek, aby mieć lepsze samopoczucie i bardziej cieszyć się życiem.

3. Zadbaj o Twój Sen

Aby mieć lepsze samopoczucie musisz zadbać o Twój Sen. W związku z tym musisz wcześniej chodzić spać i wstawać wcześniej. Optymalny czas snu to od 7-9 godzin. Staraj się zmieścić w tym przedziale. Aby się lepiej wysypiać musisz wykształcić w sobie parę nawyków. Po pierwsze staraj się nic nie jeść 2 godziny przed snem. Więcej o bezsenności (tutaj)

Niewątpliwie możesz napić się wody. Nie korzystaj z telefonu godzinę przed snem. To samo tyczy się innych urządzeń. Najlepiej jak przeczytasz na przykład jakąś książkę. Wstawaj tak wcześnie jak tylko możesz. Na przykład jeśli chodzisz spać o 23:00  to wstań o 6/7 rano.

W związku z tym będziesz miał więcej czasu na zaplanowanie dnia. Planowanie swojego dnia jest kluczowym elementem. Dzięki temu będziesz bardziej panował nad swoim dniem i osiągniesz więcej. Jedz wartościowe śniadanie. Pamiętaj, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

4. Stań się optymistą

radosny optimista

Z reguły to właśnie optymiści są najbardziej wydajni. To oni osiągają najwięcej. Myślą przyszłościowo i konsekwentnie dążą do celu. Zazwyczaj mają dobre samopoczucie. Dlatego już od dziś pozytywnie nastaw się do całego świata. Myśl jak optymista w każdej dziedzinie swojego życia. Bądź spokojny, wyluzowany, zrelaksowany. Ciesz się swoim życiem.

Stań się osobą proaktywną. Czyli taką, która nie będzie zależna od panujących warunków. Taką, która zachowa pozytywne nastawienie w każdej sytuacji. Niewątpliwie wtedy Twoje samopoczucie będzie jeszcze lepsze. W związku z tym niech Twoje życie stanie się szczęśliwsze dzięki tym nawykom. Nigdy nie złość się na innych. Nie wytykaj innym błędów. Pamiętaj Twoje nawyki mówią jaki jesteś.

5. Spędzaj czas ze samym sobą

Niewątpliwie dobrym nawykiem może być spędzanie czasu ze samym sobą. Samotność na pewno każdemu z nas się przyda. Najlepiej jakbyś codziennie spędzał chwile ze sobą w samotności. Zmieść się w przedziale 15-30 minut. Wyłącz wszystkie urządzenia które mogą Cię rozpraszać. Upewnij się, że nikt Cię nie rozproszy. Znajdź jakieś ciche miejsce do samotności

Gdy już to zrobisz zacznij rozmyślać nad sobą i Twoim życiem. Powtarzaj sobie, że jesteś zrelaksowany i bardzo wydajny. Myśl o czymś przyjemnym. Nie rozpamiętuj złych chwil. Staraj się rozważać myśli o przyszłości. Twój umysł się rozjaśni. Poprawisz swój stan duchowy. Z pewnością Twoje samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze.

6. Ćwicz Umiar We Wszystkim

Kolejnym przydatnym nawykiem jest umiejętność umiaru. Według portalu medonet na jednego Polaka przypada ponad 11 litrów alkoholu w skali roku. Zobacz tutaj (statystyka związana ze spożywanym alkoholem). Dlatego ćwicz umiar w spożywaniu wszelkiego rodzaju alkoholu. Najlepiej pij tylko okazyjnie. Na przykład na jakiś imprezach urodzinowych.

Oczywiście staraj się nie upijać. Lepiej pić jeden kieliszek wina w tygodniu przez kilka miesięcy niż 0.5 l w jeden dzień. W związku z tym ćwiczy umiar we wszystkim nie tylko w alkoholu. Jeżeli chcesz żyć długo i mieć przy tym dobre samopoczucie to wykształć w sobie ten nawyk. Bez niego zdecydowanie nie zajdziesz daleko

7. Rób to co kochasz

miej pasję by stać mieć niesamowite samopoczucie

Jednym z najważniejszych nawyków jest robienie tego co kochasz. Niewątpliwie w dużym stopniu wpływa to na Twoje samopoczucie. Twoja pasja jest dla Ciebie Twoją życiową energią. Dzięki niej czujesz się lepiej bo robisz to co kochasz. W związku z tym hobby to coś więcej niż zwykłe zajęcie. Ludzie są nieszczęśliwi z wielu powodów

 Głównym powodem może być to, że wykonujesz zawód którego nie cierpisz. Wiele osób tak ma. Dlatego musisz wykonywać to co lubisz. Przecież nie liczą się same pieniądze. Liczy się pasja. Dlatego staraj się wykształcić nawyk robienia tego co kochasz. Spędzaj przy tym dużo czasu, a Twoje samopoczucie będzie większe.

8. Zdrowo Się Odżywiaj

Jak już wcześniej wspomniałem im lepsze zdrowie tym większe samopoczucie. W związku z tym musisz posiąść nawyk zdrowego odżywiania się. Po prostu przejdź na dietę. Unikaj cukru, spożywaj go w małych ilościach. To samo tyczy się mąki i soli. Jeśli masz nadwagę to zacznij ćwiczyć i jeść odpowiednie produkty

Dzięki temu będziesz czuć się lepiej. Będziesz czuć satysfakcję kiedy schudniesz. Twoja sylwetka i kondycja będzie jeszcze lepsza. Przede wszystkim Twoje samopoczucie będzie niesamowite. Będziesz zdrowszy i wysportowany. Pamiętaj – wytrwale dąż do celu. Pamiętaj o tym, by nigdy się nie poddawać. Namów swoich kolegów, koleżanki a nawet rodziców by Cię w tym wspierali.

9. Spotykaj się z wartościowymi ludźmi

Aby Twoje samopoczucie było lepsze spotykaj się z właściwymi ludźmi. Niektórzy łamią te zasadę i umawiaj się z kimś kto negatywnie wpływa na ich życie. Jeśli tak robisz to wyeliminuj to już dziś. Zacznij spotykać się z wartościowymi ludźmi. Wartościowy człowiek to taki który pozytywnie wpływa na Twoje życie. Taka osoba pomoże Ci w potrzebie, jest empatyczny i konsekwentny.

 Zdecydowanie dzisiaj brakuje takich osób. Staraj się zawsze spotykać z ludźmi którzy są wartościowi. Twoje samopoczucie będzie lepsze i będziesz zadowolony z życia. Sam też bądź wartościowym człowiekiem. Nigdy nikogo nie krytykuj, nie osądzaj, bądź empatyczny i zawsze wysłuchuj drugiej osoby. Więcej o kontaktach międzyludzkich tutaj (kliknij tutaj)

Zobacz też: 13 najlepszych porad, aby wybić się na TikToku
Kliknij tutaj

Podobne wpisy