jak zresetować stronę wordpress

Jak zresetować stronę na WordPress w kilku prostych krokach

jak zresetować stronę wordpress

Pragniesz szybko i sprawnie zresetować stronę na wordpress? – Przeczytaj ten artykuł do końca

W tym krótkim artykule dowiesz się jak zresetować stronę wordpress. Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że strona w jakiś sposób przestała działać. Niewątpliwie powody mogą być różnorakie. Na przykład związane z grzebaniem w kodzie witryny czy instalacji jakiś wtyczek. W związku z tym przedstawię Ci jak w 3 prostych krokach zresetować witrynę na WordPress.

Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje. Pamiętaj, aby każdą z nich przeczytać uważnie i do końca. W ten sposób bardziej utrwalisz sobie wiadomości i zresetujesz swoją witrynę. Jeżeli będziesz miał jakikolwiek problem napisz do mnie klikając tutaj (kliknij tutaj).

1. Pobieranie wtyczki do resetowanie strony

Wszystko będzie się opierać na jednej wtyczce. Niewątpliwie będzie to sprawa prosta i przyjemna. W związku z tym pierwszym etapem będzie zainstalowanie tej wtyczki. Przechodzimy do naszego kokpitu wordpressa. Następnie klikamy wtyczki/dodaj nową. Po tej operacji wpisujemy nazwę dodawanej wtyczki. Nas będzie interesować wtyczka o nazwie „WP Reset”.

W związku z tym wpisujemy tą nazwę. Po chwili wyświetlą nam się wtyczki. Zainstaluj tą wtyczkę którą widzisz na zdjęciu poniżej. Nie zapomnij jej aktywować. Po instalacji kliknij „Aktywuj wtyczkę”. Przedstawione są tam kolejne etapy dodawania wtyczki. Po zainstalowaniu wtyczki do resetowania strony wordpress przyszła pora na jej konfigurację. Zapoznaj się z częścią napisaną poniżej.

instalacja wtyczki do resetowania strony wordpress

2. Konfiguracja tej wtyczki

Po instalacji przejdź do zakładki „Narzędzia”. Pojawi się tam zakładka „WP Reset”. Kliknij na nią. To właśnie tam będziemy konfigurować tą wtyczkę. W związku z tym zostaniesz przeniesiony do panelu. Znajdziesz tam najważniejsze informację. Dotyczą one tego co zostanie usunięte a co nie. Jeżeli obok tekst jest kosz to znaczy, że dany element zostanie usunięty.

Wersja darmowa pozwala nam na usunięcie komentarzy, użytkowników, stron, wpisów na blogu, wgranych plików itd. (zobacz co jeszcze usuwa w informacjach). Wersja PRO pozwala nam na usunięcie dosłownie wszystkiego. Jednak nam wystarczy wersja darmowa. Pozostałe elementy możemy przecież usunąć sami. Nie zajmie to jakoś długo. Jest specjalna opcja w tej wtyczce cały proces pokazuje poniżej.

Zatem jak zresetować naszą witrynę? Już Ci to tłumaczę. Wystarczy, że zjedziesz niżej do zakładki „Site Reset”. To właśnie tutaj będziemy resetować naszą witrynę na WordPress. W związku z tym musimy wpisać reset w polu obok przycisku „Reset Site”. Po wpisaniu możemy już zresetować stronę. UWAGA! Upewnij się, że nie stracisz jakiś wartościowych danych. W razie potrzeby możesz zrobić kopię zapasową. Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak to zrobić

konfiguracja wtyczki do resetowania wordpress

3. Usuwanie pozostałych elementów strony wordpress

Po kliknięciu na „WP Reset” zresetowałeś swoją stronę. Proste co nie? Jednak upewnij się, że strona została na pewno zresetowana. W związku z tym wejdź na swoją stronę i sprawdź czy na pewno większość elementów zniknęło. Jak już wcześniej wspomniałem we wtyczce występuje specjalna opcja. Wystarczy, że jeszcze raz przejdziesz do ustawień.

Następnie kliknij na „WP Reset” i przejdź do zakładki „Tools”. Tutaj będziesz mógł usunąć rzeczy których nie mogłeś się pozbyć wcześniej. Przynajmniej większość z nich uda Ci się zresetować. Jest to bardzo banalne. Wystarczy, że klikniesz „Reset Theme Options”. Zresetujesz wtedy ustawienia motywu

Możesz też usunąć motywy klikając „Delete Themes”. Jeśli chcesz usunąć pamięć podręczną naciśnij na przycisk „Purge Cache”. To samo zrób z pozostałymi elementami. Usuń je, aby zresetować do zera stronę WordPress. Niektóre ustawienia możesz oczywiście zostawić o ile chcesz. Tylko nie usuwaj pliku .htaccess, ponieważ strona może przestać działać. Jeżeli masz jakikolwiek problem napisz do mnie tutaj (kliknij tutaj).

zakładka ustawień do resetowania

Podsumowanie - jak zresetować stronę wordpress

Podsumowując proces resetowania strony na WordPress jest bardzo prosty. Sama instalacja i konfiguracja wtyczki nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. To samo tyczy się usuwania pozostałych elementów. Reset strony jest bardzo przydatny. Na przykład gdy nasza strona ma jakiś błąd. W związku z tym niewątpliwie dobrym zabiegiem będzie resetowanie strony.

Nigdy nie wiadomo kiedy taki błąd nadejdzie. Najlepiej gdy sam sobie z nim poradzisz. Jednak w najgorszym przypadku reset strony będzie nieunikniony. Oczywiście niewątpliwie zachowaj wtedy swoje wpisy na blogu. Bo po co mają być one usuwane.

Resetowanie strony może przydać się także w sytuacji gdy chcemy coś przetestować. Powiedzmy, że ćwiczymy budowanie strony na WordPress na jakiejś subdomenie. Kiedy skończymy stronę możemy ją usunąć i jeszcze raz zacząć jej tworzenie. Niewątpliwie można tak zrobić.

Zobacz też: Najlepsze edytory zdjęć
Kliknij tutaj

Podobne wpisy