jak włączyć napisy na youtube w kilka sekund

Jak włączyć napisy na YouTube?

jak włączyć napisy na youtube w kilka sekund

Chcesz włączyć napisy na YouTube? – przeczytaj tą stronę do końca 

Z tego krótkiego wpisu dowiesz się jak w prosty sposób włączyć napisy na serwisie internetowym jakim jest YouTube. Niewątpliwie wielu z nas borykało się z tym problemem i nie wiedziało jak włączyć takie napisy. W związku z tym postanowiłem napisać poradnik na ten temat. Powiedzmy, że oglądasz jakiś angielski poradnik i nie wiesz co mówi dana osoba – nic prostszego włączasz napisy, które tłumaczą język angielski na polski. W ten sposób możesz przetłumaczyć także inne języki w filmach na YouTubie.

Żeby włączyć napisy opcja ta musi być włączona przez twórcę filmu. Funkcja ta jest też dostępna na przykład na anglojęzycznych filmach. Aby włączyć opcję napisów, należy nacisnąć na ikonkę w prawym dolnym rogu filmu. Całość możecie zobaczyć poniżej na zdjęciu. Inaczej ma się to w przypadku telefonów (aplikacji YouTube). Jest ona dostępna w prawym górnym rogu danego filmu. Wystarczy na to nacisnąć. Jeśli chcesz je wyłączyć to naciśnij na nie jeszcze raz.

naciśnij na ikonkę, aby włączyć napisy na youtube

Inne opcje tłumaczenia filmów

Oczywiście możesz wybrać język na który chcesz przetłumaczyć dany film. Dostępnych jest wiele języków do tłumaczenia. Oczywiście sam proces tłumaczenia jest automatyczny i wpływa to też na jakość tłumaczenia. Także nie zdziwcie się, gdy zobaczycie jakieś niespójne zdanie. Jednakże da się wywnioskować z kontekstu o co dokładnie chodzi osobie, która do nas mówi. 

opcje tłumaczenia filmów

Konfiguracja napisów na YouTube

Oprócz samego włączenia napisów na YouTube możemy także je skonfigurować według własnych preferencji, W związku z tym naciskamy na ustawienia, następnie napisy, później „Opcje”. Ukaże się nam masa rzeczy do skonfigurowania. Mianowicie możemy ustalić rozmiar napisów, ich kolor, przezroczystość tła, jego kolor i wiele innych rzeczy. To Twój wybór jak ustawisz napisy na YouTube. Ja dla przykładu powiększyłem czcionkę i ustawiłem jej kolor na żółty. Następnie wychodzimy z okna konfiguracji i sprawdzamy czy wszystko się zapisało.

jak zmienić rozmiar, kolor napisów na youtubie

Jak dodać napisy do swojego filmu

Jeżeli sami chcemy dodać napisy do swojego filmu na YouTubie to będziemy musieli zrobić to ręcznie lub włączyć autosynchronizacje. Są też inne opcje jak np. tłumaczenie automatyczne. Aby dodać napisy naciskamy na nasz avatar w prawym górnym rogu, następnie klikamy „YouTube Studio”. Po kliknięciu wybieramy „Treści”, a następnie wyszukujemy film, który chcemy żeby został przetłumaczony. 

W  związku z tym klikamy na taki film. Po tym naciskamy na „Napisy”, i „Dodaj język”. Dodajemy język, a następnie wybieramy jak chcemy go dodać do filmu. Najlepszą opcję jest ręczne ustawienie (wiemy wtedy, że wszystko jest dobrze przetłumaczone). Oczywiście możesz wybrać inną opcję tłumaczenia Twojego filmu na YouTube.

proces dodawania napisów do własnego filmu

Krótki film obrazujący jak włączyć napisy na YT

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy