jak dodać zakładke kontakt WordPress

Jak dodać zakładkę kontakt na WordPress?

jak dodać zakładke kontakt WordPress

Chcesz dodać zakładkę kontakt na WordPress? –Przejrzyj tą stronę do końca.

Formularz kontaktowy to niewątpliwie jedna z najważniejszych rzeczy na stronie internetowej. Twój fan czy klient powinien mieć możliwość kontaktu z Tobą w razie jakichkolwiek pytań. W związku z tym musisz dodać taki formularz na Twoją witrynę internetową opartą o WordPress. Proces samego dodawania i konfigurowania formularza kontaktowego jest przede wszystkim szybki, prosty i bezpłatny.

Istnieje wiele wtyczek umożliwiających dodanie formularza kontaktowego na stronę internetową na wordpressie. Jednak pokaże Ci jedną z tych najbardziej popularniejszych i oczywiście darmowych wtyczek, które umożliwiają tworzenie dobrze wyglądających formularzy kontaktowych. Zatem jak dodać zakładkę kontakt na stronę opartą o WordPress? Przejrzyj tą stronę do końca.

1. Dodaj zakładkę kontakt na WordPressie do menu

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest dodanie strony „Kontakt” na Twoją witrynę WordPress. Żeby to zrobić przechodzimy do kokpitu naszej strony, następnie naciskamy „Strony”, poźniej dodajemy nową stronę o nazwie, Kontakt. Po wpisaniu nazwy, wyrzucamy sidebar na tej stronie (chyba, że chcesz by był on aktywny, to możesz go zostawić), wciskamy także „Disable Title”. Po wykonanych czynnościach naciskamy „Opublikuj”.

jak dodać formularz kontaktowy i zakładkę kontakt WordPress

Po tym należy dodać zakładkę kontakt do Twojej witryny na WordPress. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu na naszej stronie i przechodzimy do zakładki „Wygląd”, a następnie z rozwijanej listy wybieramy „Menu”. Tam do naszego menu dodajemy, utworzoną przed chwilą stronę o nazwie „Kontakt”. Po wszystkim zapisujemy menu.

jak dodać kontakt do menu na wordpress

2. Jak dodać zakładkę kontakt na WordPress? - Zainstaluj wtyczkę WPForms

Przejdź to sekcji wtyczki/dodaj nową wtyczkę. Następnie wyszukaj nową wtyczkę o nazwie „WPForms”. Dokładny wygląd tej wtyczki macie poniżej na zdjęciu. Aby dodać tą wtyczkę, naciśnij zainstaluj, potem, gdy się już zainstaluje, musisz ją aktywować, po prostu naciśnij przycisk „Aktywuj”. Po aktywacji możesz przejść do następnego kroku jakim jest konfiguracja tej wtyczki. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna, każdy powinien sobie z nią poradzić.

3. Skonfiguruj wtyczkę WPFroms, aby dodać kontakt na swoją stronę WordPress

Kolejnym krokiem jest skonfigurowanie tej wtyczki, jak już wcześniej wspomniałem sama konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna, nie powinna Ci zająć dłużej niż kilka minut. Jednak jeśli będziesz miał/miała jakiekolwiek problemy, to śmiało napisz do mnie klikając tutaj. Odpowiem Ci jak najszybciej i zobaczę co da się zrobić z Twoim problemem. 

Aby przejść do konfiguracji wtyczki na Twojej stronie, przejdź do zakładki WPForms (zobacz pierwszy punkt na zdjęciu). Następnie należy kliknąć „Add New”. Po naciśnięciu tego przycisku ukaże Ci się okno do budowy Twojego kontaktu formularzowego. Pierwsze co musisz zrobić to wpisać nazwę dla Twojego formularza. Ja nazwałem go: FormularzKontaktowy1. Po wpisaniu nazwy naciśnij na „Simple Contact Form”.

Po naciśnięciu Simple Contact Form ukaże się nam builder formularza kontaktowego. Jest on bardzo intuicyjny i prosty. Możesz tam dodawać nowe pola, lub je usuwać. Ja przykładowo zrobię prosty formularz, który będzie wymagał podania adresu mailowego, imienia i nazwiska oraz treści wiadomości. Oczywiście, Ty możesz zrobić to według swoich preferencji. Możesz dodać jeszcze np. podanie numeru telefonu lub jakiegoś innego pola, który sobie ustalisz.

dalsza część konfiguracji -jak dodać kontakt na stronę wordpress

Etapy konfiguracji - jak dodać zakładkę kontakt na WordPress

Pierwsze co musisz zrobić to nacisnąć na zakładkę, które przedstawiona jest na rysunku powyżej. Następnie po lewej stronie okienka, możecie zauważyć opcje, które dotyczą właśnie tej zakładki, którą kliknęliśmy. Możemy tam konfigurować wiele rzeczy. Ja zmieniłem nazwę pola Label na „Imię i nazwisko”, następnie przy sekcji o nazwie „Format” zmieniłem ją na Simple (dzięki temu mamy całą jedną kolumnę zamiast dwóch). 

W polu „Description” możesz napisać co należy wpisać w tym konkretnym polu np. Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko. Jednak ja tego nie zrobiłem. Na koniec zaznaczyłem jeszcze „Field Size” na Large. Field Size jest to inaczej rozmiar tego pola. Wcześniej jak mogliście zauważyć był on mniejszy, gdy ustawiłem jego rozmiar na Large, to stał się większy. Oczywiście to już wasza decyzja, czy chcecie większy rozmiar czy mniejszy. Ja jednak zostanę przy tym większym.

Wygląd formularza kontaktowego po skonfigurowaniu

Kolejna konfiguracja pól

Po tym skonfigurowałem pole Email, oraz te pole, które przeznaczone jest na napisanie wiadomośći. Zmieniłem tam tylko „Label” czyli nazwę. Oraz w sekcji „Advanced Options” ustawiłem „Field Size” na Large. Dzięki temu wszystkie pola są tej samej szerokości. Oczywiście zostało jeszcze skonfigurowanie przycisku. Jeśli jednak masz jakieś problemy na tym etapie to śmiało możesz do mnie napisać naciskając zakładkę Kontakt u góry strony.

konfiguracja przycisku na kontakt

Do skonfigurowania został jeszcze przycisk. W związku z tym wystarczy na niego kliknąć. Po kliknięciu w niego ukaże się nam okienko konfiguracyjne tego przycisku. Ja zmieniłem tylko pole „Submit Button Text” na tekst: „Wyślij” oraz „Submit Button Processing Text” na „Wysyłanie…”. Oczywiście Ty możesz zmienić te pola na takie słowa jakie chcesz.

Zostało jeszcze skonfigurowanie tego, na jakiego maila ma być przesyłana wiadomość, jeśli ktoś skorzysta z naszego formularza. Uzupełnij sekcję „Send To Email Address” mailem, na który chcesz, aby Ci przychodziły wiadomości, które ktoś Ci wyślę. Możesz również zostawić domyślną opcję [admin_email] (wiadomości będą przesyłane na maila administratora strony). Możesz także skonfigurować tytuł wiadomości itd.

potwierdzenie przy formularzu kontaktowym

Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie wiadomości jaka wyświetli się osobie, które skorzysta z naszego formularza kontaktowego. Domyślnie jest to wiadomość napisana po angielsku. Oczywiście możesz ją zmienić na swoją wersję. Napisz tam wiadomość, która ma wyświetlić się osobie, która skorzysta z Twojego formularza. Po tym wszystkim naciskamy przycisk „Save” w prawym górnym rogu.

4. Umieść formularz kontaktowy na stronie, aby dodać kontakt na WordPress

Po ukończeniu konfiguracji naszego formularza kontaktowego należy umieścić go na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt. W związku z tym przechodzimy do zakładki strony, następnie edytujemy naszą stronę którą wcześniej utworzyliśmy. W moim przypadku jest to strona o nazwie „Kontakt”. Ja używam elementora, mam nadzieję, że ty też. Po przejściu na stronę, edytujemy ją poprzez elementora. Kolejne etapy przedstawiam poniżej. Pierwsze musimy wyszukać WPForms, następnie w zakładce „Form” wybieramy nasz utworzony formularz kontaktowy. Po wszystkim zapisujemy zmiany.

Końcówka tworzenia formularza kontaktowego na stronę WordPress

Film który pomoże Ci z konfiguracją tej wtyczki

Podsumowując formularz kontaktowy jest niezbędny na każdej stronie. Większość klientów będzie właśnie kontaktować się z Tobą przez zakładkę kontakt na Twojej witrynie internetowej. Jest to na prawdę ważny elementy, więc o nim nie zapominaj. Jeśli masz jakiekolwiek problemy to śmiało możesz napisać do mnie klikając „Kontakt” u góry strony. Zobacz też inne posty na tej stronie.

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy