jak przetłumaczyć stronę wordpress

Jak przetłumaczyć stronę WordPress?

jak przetłumaczyć stronę wordpress

Chcesz przetłumaczyć stronę WordPress? – Obejrzyjstronę do końca

Kiedy skończyłeś budować już swoją stronę internetową i zauważasz, że w niektórych miejscach teksty są napisane po angielsku to niewątpliwie masz zamiar zrobić wszystko, by przetłumaczyć je na język polski czy jakiś inny język. Z pewnością nie każdy zna język angielski i nie poradzi sobie, gdy zdarzy się taka sytuacja, przy której nie będzie wiedział co zrobić, bo przecież nie zna danego języka. Niektóre motywy na wordpressie nie tłumaczą wszystkich rzeczy, dlatego będziemy musieli to zrobić sami.

Dziś opowiem Ci o wtyczce, która pozwoli Ci poradzić sobie z problemem nieprzetłumaczonego tekstu na Twojej witrynie internetowej. Wtyczka jest bardzo prosta, w związku z tym jej konfiguracja też jest szybka i przyjemna. W zaledwie kilka minut zmienisz niezrozumiały tekst dla innych osób na taki język jaki sobie wymarzysz :). Zatem jak przetłumaczyć stronę na wordpress? Zapoznaj się z instrukcjami poniżej.

 

1. Dodaj wtyczkę o nazwie "Loco Translate", aby przetłumaczyć stronę stworzoną na WordPress

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to dodanie wtyczki o nazwie „Loco Translate”. W związku z tym przechodzimy do wtyczki/dodaj nową wtyczkę i wpisujemy Loco Translate (na zdjęciu poniżej przedstawiona jest ta dana wtyczka). Gdy wyszukamy tą wtyczkę, naciskamy przycisk „Zainstaluj”, po czym odczekujemy parę sekund i po tym aktywujemy wtyczkę klikając przycisk „Aktywuj”. Po paru sekundach wtyczka zostanie aktywowana i będziemy mogli przejść już do konfiguracji tej wtyczki w celu przetłumaczenia Twojej strony internetowej.

 

Zainstaluj Loco Translate, aby przetłumaczyć stronę wordpress

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tej wtyczce, oraz jeśli chcesz pobrać ją bezpośrednio i potem ją zainstalować zamiast jej wyszukiwać, możesz przejść na tą stronę (kliknij tutaj). Na tej stronie dowiesz się co dokładnie ta wtyczka zawiera, jakie ma funkcje, poznasz recenzje innych użytkowników odwiedzających, możesz otrzymać wsparcie w razie jakichkolwiek problemów. Niewątpliwie warto zapoznać się z tym co dokładnie ta wtyczka zawiera. Niemniej jednak nie jest to wymagana.

 

2. Konfiguracja wtyczki "Loco Translate" - tłumaczenie strony na wordpress

Po tym jak już zainstalowaliśmy wtyczkę Loco Translate, nadszedł czas, by zacząć tłumaczyć naszą witrynę internetową opartą na WordPress. Jak przetłumaczyć stronę WordPress dzięki tej wtyczce?  – Nic prostszego, przechodzimy do tej wtyczki poprzez naciśnięcie na tą wtyczkę w kokpicie wordpressa . Następnym krokiem będzie kliknięcie w zakładkę „Themes”. Po kliknięciu w tą zakładkę wybieramy nasz motyw, na którym mamy postawioną stronę. Możemy tłumaczyć także daną wtyczkę klikając na zakładkę „Plugins”, po czym wybieramy interesującą nas wtyczkę. Jednak ja wybiorę opcję tłumaczenia motywu, ale w przypadku tłumaczenia wtyczki proces jest ten sam.

Następnie w sekcji „WordPress language” wybieramy język na który chcemy tłumaczyć naszą stronę, w moim przypadku jest to jest to język polski. Następnie poniżej wybieramy opcję „Custom”, tak jak przedstawione jest to na obrazie poniżej. Wybieramy tą opcję, ponieważ motywy, gdy się aktualizują nadpisują swoje aktualizacje nad nasze tłumaczenie, dlatego wybieramy opcję Custom, by temu zapobiec. Niewątpliwie jest to ważny element. Po wszystkim naciskamy przycisk „Start Translating”

Kolejne etapy konfiguracji tej wtyczki oraz tłumaczenia strony

tłumaczenie strony dzięki wtyczce locotranslate

3. Tłumaczymy stronę przy użyciu tej wtyczki

Po kliknięciu wcześniej wspomnianego przycisku ukaże się nam okienko konfiguracyjne. Stronę możemy przetłumaczyć automatycznie przez naciśnięcie „Activate”. Jednak nie jest to tak bardzo dobrze, ponieważ wiadomo, że nie wszystko zostanie przetłumaczone tak dokładnie i tak jak chcemy. W związku z tym najlepiej ręcznie zamienić niepasujące słowa z innego języka na język, który chcemy.

Dobrze, zatem jak zamienić interesujące nas słowo z innego języka na ten język który chcemy? Jest to bardzo prosta czynność, która wymaga zaledwie kilku kliknięć. Przejdźmy do zamienienia konkretnego słowa. W moim przypadku będę zamieniał słowo „Post Comment” (z ang. opublikuj komentarz) na Dodaj komentarz. W związku z tym wpisują dane słowo w „Filter translations”, po wpisaniu interesującego mnie słowa wybieram z zakładki poniżej wyszukiwaną przeze mnie frazę. Naciskam ją i poniżej w zakładce „Source text” słowo to powinno się nam ukazać. Po tym w sekcji „Polski translation” wpisuję słowo na które chce zamienić w języku polskim.

tłumaczenie strony na wordpress

etapy tłumaczenia witryny na wordpress

Po wpisaniu słowa zamiennego, naciskam „Save” („Zapisz”) u góry strony. Gdy już zapisaliśmy zmiany wystarczy, że klikniemy przycisk „Sync”, który występuje obok przycisku zapisz. Po tym procesie słowo które chcieliśmy zamienić na inny język zostanie nadpisane przez wprowadzone przez nas zmiany. Możesz oczywiście zobaczyć czy tak się stało przechodząc na Twoją witrynę oraz sprawdzając słowo przez Ciebie zamienione. Jeśli miałbyś/miałabyś jakiekolwiek problemy napisz do mnie śmiało klikając tutaj. Pomogę Ci w miarę moich możliwości oraz odpiszę bardzo szybko.

Oczywiście możemy przetłumaczyć wiele słów, które chcemy, aby zostały przetłumaczone na język, który sobie wybierzemy. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, wtyczka jest w pełni darmowa i bardzo dobrze dopracowana pod względem szybkości dodawania i tłumaczenia słów. Jak już wcześniej wspomniałem tłumaczyć możesz nie tylko słowa z motywu ale też z różnych wtyczek, które posiadasz. Proces jest dość szybki, oczywiście można przetłumaczyć wszystko automatycznie, ale nie jest to tak dokładne jak własne ręczne tłumaczenie.

Polecam również ten film. Pomoże Ci on przetłumaczyć Twoją stronę jeśli miałeś/aś jakiekolwiek problemy.

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy