Jak Być Bardziej Pewnym Siebie - 9 zasad które musisz znać

Chcesz wiedzieć jak być bardziej pewnym siebie? – Przejrzyj tą stronę do końca i koniecznie zapoznaj się z tymi zasadami

Ponad 80% naszej populacji boryka się z problemem braku pewności siebie. Wynika to m. in. z braku poczucia własnej wartości. Jednak nie powinniśmy być tacy. Każdy z nas musi z tym walczyć. Pewność siebie jest kluczowym elementem do osiągniecia wszystkiego. Jeżeli jesteś pewny siebie to z pewnością będziesz bardziej wydajny, powiększysz swoje zarobki czy dostaniesz awans.

Pewność siebie to niewątpliwie jeden ze stanów emocjonalnych. Przynajmniej tak uważa większość osób. Można powiedzieć, że pewność siebie rozumiemy jako samoświadomość. Jesteśmy świadomi tego co czujemy (emocji) i jak to wpływa na nasze codzienne sprawy. Dlatego ważne jest by te emocje kontrolować.

Poniżej przedstawiam Ci 9 metod które błyskawicznie zmienią Twoją pewność siebie. Pamiętaj, czytaj uważnie. Nie omijaj żadnego punktu. Niewątpliwie dzięki temu zwiększysz swoje poczucie pewności siebie. Każdy punkt traktuj jako najważniejsza rada w Twoim życiu. Stosuj się do nich zawsze, a szybko zobaczysz efekty.

1. Wysypiaj się, aby być pewnym siebie

wysypiaj się, aby być pewnym siebie

Od dawna wiadomo, że człowiek wyspany myśli i pracuje lepiej. Dzięki wysypianiu się będziesz nastawiony bardziej optymistycznie. Z pewnością Twoja pewność siebie także niewątpliwie wzrośnie. Śpij codziennie 7-9 h, albo jeszcze dłużej. Ten czas to minimum Twojego codziennego snu. Sen jest kluczowym elementem, który sprawi, że będziesz bardziej pewnym siebie.

2. Zabieraj głos w rozmowach

Jeśli na prawdę chcesz być bardziej pewnym siebie to zabieraj głos w rozmowach. Wiem, że dla niektórych może być to bardzo trudne jednak musisz się do tego zmusić. Cały czas myśl o tym, że jesteś pewnym siebie, że potrafisz przemawiać. Rozważaj tak długo, aż w końcu wejdzie Ci to w Twoją podświadomość.

To nie jest żadna sztuka. Ilu to ludzi mówiło, że się tego nie nauczą. Mówili tak i potem zostali najlepszymi krasomówcami w kraju. Dlatego od dziś ćwicz nawyk przemawiania i zabierania głosu w rozmowach. Niewątpliwie to podniesie Twoją wartość i pewność siebie.

3. Twórz listę rzeczy do zrobienia

twórz listę rzeczy do zrobienia

Dzięki takiej liście nie tylko podniesiesz swoją pewność ale także wydajność osobistą. Nie będziesz odkładać spraw na później. Przestaniesz myśleć negatywnie o rzeczach których jeszcze nie zrobiłeś. To właśnie dzięki temu Twój dzień będzie cały zaplanowany

Niewątpliwie w ten sposób będziesz sprawować większą kontrolę nad swoim własnym życiem. Planuj najlepiej każdy dzień. Planuj następny dzień wieczorami. Jednak najlepiej sporządzić plan na cały tydzień. Pamiętaj o tym, to też niewątpliwie wpłynie na Twoją pewność siebie.

4. Pokonaj swoje lęki

Każdy z nas ma jakiś lęk. Wpływa on bezpośrednio na naszą pewność siebie. Zatem jak być bardziej pewnym siebie? –  Musisz pokonać swoje wszystkie lęki które Cię powstrzymują. Jest ich na prawdę spora ilość. Z pewnością dzięki codziennym ćwiczeniom pokonasz te słabości.

Są one różnorodne. Może być to lęk przed wystąpieniami publicznymi, odrzucenie, strachem wobec utraty bliskiej Ci osoby. Musisz z nimi walczyć każdego dnia. Powstało wiele książek na temat jak zwalczać takie lęki. W związku z tym od dzisiaj z nimi walcz, a Twoja pewność siebie wzrośnie.

5. Nie patrz w przeszłość

Każdy z nas ma niewątpliwie jakieś negatywne wydarzenia z przeszłości. Hamują one nasz rozwój i pewność siebie gdy o nich myślimy. W trudnych sytuacjach wracamy do tych wydarzeń i myślimy, że nie podołamy określonemu zadaniu. To nie prawda!

Te negatywne wydarzenia z przeszłości da się zmienić. Wystarczy o nich nie myśleć. Za każdym razem gdy o nich wspomnisz po prostu obiecaj sobie, że o nich zapomnisz. Rób to tak długo aż w końcu zapiszę Ci się w to podświadomość. Myśl przyszłościowo, aby być osobą, która jest pewna siebie.

Oglądnij ten film, by zwiększyć swoją pewność siebie

6. Ucz, pomagaj innym ludziom, by zyskać pewność siebie

Dzięki pomocy i uczeniu innych ludzi nie pomożesz tylko im ale też sobie. Udoskonalisz swoją wiedze i będziesz nią dzielił się z innymi. W związku z tym w pewnym stopniu związane jest to z Twoją pewnością siebie. Jest to forma kontaktu z innymi, która z pewnością wyjdzie Ci na dobre. Dlatego nie bój się pomagać innym i dzielić się swoją wiedzą.

7. Naucz upominać się o swoje

upominaj się o swoje, aby być osobą bardziej pewną siebie

Zdarzyło Ci się kiedyś, że przysłali Ci wadliwy towar czy podali zimne jedzenie? Niewątpliwie jest wiele takich sytuacji w których coś nie poszło po naszej myśli, a my baliśmy się o to upomnieć. Dlatego od dziś ćwicz nawyk upominania się o swoje, by niewątpliwie podnieść swoją pewność siebie.

Powiesz, że większość z tych spraw to rzeczy mało istotne. Rzeczywiście tak jest. Jednak nawet takie drobiazgi mogą wpłynąć na Twoją pewność siebie. W związku z tym należy upominać się o swoje. Musisz nabrać do tego odwagi, a przyniesie Ci to efekty.

8. Dbaj o relację z innymi ludźmi

Musisz dbać o swoje relację. Niewątpliwie to kluczowy element do trwałego szczęścia. Bo to właśnie dzięki przyjaźni będziesz bardziej szczęśliwszym człowiekiem. W związku z tym dbaj o swoje relację, by być pewnym siebie. Zadawaj się z ludźmi którzy są prawdziwi i szczerzy. Przeczytaj ten artykuł, aby zjednać sobie ludzi (kliknij tutaj).

9. Ćwicz samodyscypline

Jest to niewątpliwie jedna z najważniejszych zasad dotycząca pewności siebie. Jest to podstawowa metoda do osiągniecia jakichkolwiek sukcesów. Bądź wytrwały w tym co robisz i nigdy się nie poddawaj. Dąż systematycznie do swojego celu bez względu na panujące warunki.

O ile Ci łatwiej będzie, jeśli będziesz panował nad swoimi emocjami. Nawyk ten da się szybko wyrobić ćwicząc swoją siłę woli. Dlatego od dziś postanów, że wykształcisz w sobie ten nawyk. Pracuj mądrzej i ciężej ciągle dążąc do Twojego wyznaczonego celu.

Podsumowanie - jak być bardziej pewnym siebie

Istnieje wiele ograniczeń które wpływają na pewność siebie. Każde z nich możesz zlikwidować dzięki wytrwałej pracy w szczególności nawykomProces nabierania pewności siebie jest długotrwały i ciężki. Jednak gdy osiągniesz tą umiejętność przyniesie Ci ona niewątpliwie szczęście.

Scroll to Top