Jak pozyskać backlinki na stronę

jak pozyskać backlinki na stronę

Chcesz pozyskać backlinki na stronę? Zapoznaj się z tymi 9 niesamowitymi poradami

Artykuły sponsorowane to według mnie jedna z najlepszych opcji na pozyskiwanie backlinków na naszą stronę internetową. Dlaczego ten sposób jest taki dobry? Po pierwsze masz kontrolę nad treścią publikowaną w artykule sponsorowanym, możesz sam napisać taki artykuł lub oczywiście zlecić komuś napisanie tego. Po drugie to ty decydujesz gdzie znajdzie się ten tekst, jakiej jakości on będzie.

sposób na pozyskanie backlinków na stronę internetową

Chcesz pozyskać artykuł sponsorowany z linkiem do Twojej strony internetowej? Nic prostszego, wystarczy, że wejdziesz na stronę Linkhouse(kliknij tutaj), tam będziesz musiał/a wykupić taki artykuł, są oferty droższe jak i tańsze, ale wiadomo prawie nic nie ma za darmo. Oprócz tego, że pozyskasz backlink to na Twoją stronę internetową wejdą nowe osoby, w związku z tym Twoje wyniki organiczne w wyszukiwarkach się zwiększą i zdobędziesz nowych fanów czy potencjalnych klientów. Jedynym minusem jest cena, jednak wiadomo, wszystko może się jeszcze zwrócić. Bardzo polecam właśnie tą technikę.

2.Wizytówki NAP - sposób na backlinki na Twoją stronę

Wizytówki NAP(Name Address Phone) są to wizytówki używane w internecie, które służą do znalezienia wszelkich danych kontaktowych, które związane są z Twoją firmą. Wiele stron z takimi wizytówkami ma opcje umieszczania linków zupełnie za darmo, jednak niektóre wymagają stosunkowo niewielkiej opłaty. Jest to kolejna metoda – jak pozyskiwać backlinki na stronę. W internecie jest wiele takich stron, kliknij tutaj, aby zobaczyć ich listę.

Konkurencyjność na takich stronach jest stosunkowo duża, w związku z tym metoda ta nie jest najlepsza, ale moim zdaniem jest wciąż opłacalna w szczególności dla osób zaczynających tworzyć swoją stronę internetową. Wiele tych stron z wizytówkami jest przydatnych, także warto umieścić tam informację o swojej działalności oraz link do swojej witryny.

3. Chcesz pozyskać backlinki na stronę? - Umieszczaj linki w dostępnych już stronach

Całość polega na tym, że umieszczamy link do naszej strony w istniejącym już wpisie innej strony. Piszemy do właściciela strony czy nie umieściłby naszego linku w danym artykule(oczywiście musi być on spójny z tematyką naszej strony), właściciel pobiera niewielką opłatę za umieszczenie linku do naszej strony, jednak i tak jest to dobry i całkiem tani sposób na pozyskiwanie backlinków.

Całość polega na tym, że umieszczamy link do naszej strony w istniejącym już wpisie innej strony. Piszemy do właściciela strony czy nie umieściłby naszego linku w danym artykule(oczywiście musi być on spójny z tematyką naszej strony), właściciel pobiera niewielką opłatę za umieszczenie linku do naszej strony, jednak i tak jest to dobry i całkiem tani sposób na pozyskiwanie backlinków.

4. Linkowanie do naszej strony na forach o podobnej tematyce

To bardzo popularna metoda. Jest to między innymi marketing szeptany, polega on na reklamowaniu linku do naszej strony w taki sposób, aby nie wyglądało to na reklamę tylko na przykład proponujesz komuś jakieś rozwiązanie Przykład: „No spoko artykuł ostatnio przeglądałem wiele stron, by znaleźć jakąś wiedzę na temat XYZ, znalazłem waszą stronkę oraz: „Link do naszej strony„, jest tam wiele przydatnych rzeczy o których nie napisaliście, mega stronka, która pomoże rozwiązać wasz problem. Pozdrawiam”. Pamiętaj o tym, by napisany tekst nie wyglądał na reklamę! To najważniejszy element marketingu szeptanego.

fora internetowe jako przykład backlinków do strony

Musisz jednak pamiętać o tym, że większość takich forum konwertuje takie linki na atrybut „nofollow”, przez co nie otrzymamy żadnych backlinków. Jednak jest to naturalny sposób na pozyskiwanie klientów czy fanów na swoją witrynę internetową. Należy też pamiętać o tym, że zamieszczanie komentarzy na forach jest raczej w większości przypadków w 100% darmowe. Musisz jedynie zainwestować swój czas na pisanie komentarzy.

5. Katalogi stron - kolejna metoda na pozyskanie backlinków na stronę

W katalogach stron możemy publikować nasz wpis w którym możemy umieścić naszą stronę internetową. Katalogi są podzielone tematycznie tzn. są różne ich kategorie np. katalog z branży mody, czy branży budowniczej. Publikacja takiego wpisu jest stosunkowa bardzo tania. W internecie jest wiele takich katalogów, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce katalogi stron.

Na piątym miejscu znajduje się program o nazwie „Lightworks”. Jest to bardzo popularny program, był on używany w wielu produkcjach hollywoodzkich takich jak na przykład: „Wilk z Wall Street”, „Mission Impossible” i wielu innych produkcjach. Jest dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Jednak wersja darmowa w zupełności wystarcza do zrobienia filmu.

6. Influencer marketing - dobry i popularny sposób na pozyskanie backlinków na stronę

Influencer marketing polega na tym, że kontaktujemy się z osobami, które są popularne w danej branży związanej z naszą działalnością. Jest to bardzo dobry sposób na pozyskiwanie backlinków do swojej strony internetowej. Jak pozyskiwać backlinki na swoją stronę? Wystarczy, że napiszesz do popularnej osoby związanej z Twoją branżą, może to być osoba działająca na instagramie, facebooku itd. i poprosisz ją, aby zareklamowała Twoją stronę.

jak pozyskać backlinki na stronę - influencer marketing

Właśnie ten sposób promocji Twojej strony internetowej niesie za sobą wiele innych przydatnych rzeczy tzn. dzięki temu ruch na Twojej witrynie internetowej będzie znacznie większy, w związku z tym Twój ruch organiczny niewątpliwie się zwiększy. Taki ruch pozyskany dzięki influencerom jest na ogół dobrze konwertujący także warto właśnie zastanowić się nad taką formą pozyskiwania backlinków na swoją witrynę internetową. Najlepiej jeśli umieści jeszcze link do Twojej strony na jego blogu/stronie internetowej o ile taką posiada.

8. Podmień wygasłe linki, aby pozyskać backlinki na stronę

Całość polega na tym, że wyszukujemy domenę związaną z naszą branżą i prosimy jej właściciela, żeby podmienił wygasłe linki (które są przydatne dla naszej strony internetowej) na link do naszej witryny internetowej. Dlaczego warto wymieniać wygasłe linki? Ponieważ Google jeśli zauważy wygasły link to traktuje daną stronę z właśnie tym linkiem jako nieaktualną tzn. podejrzewa, że zawarte na niej informacje mogą być już nieaktualne.

Jak pozyskać backlinki na stronę dzięki temu sposobowi? Wystarczy, że napiszesz do właściciela danej strony, na której znaleźliśmy wygasłe linki i za niewielką opłatę napiszemy czy nie podmieniłby te wygasłe linki na naszą stronę internetową. Zapytasz jak znaleźć wygasłe linki na danej domenie? Dzięki tej wtyczce zobaczysz jakie linki są wygasłe na danej stronie, kliknij tutaj, aby ją dodać(działa tylko na google chrome, ale pewnie na inne przeglądarki też jest, wystarczy wpisać jej nazwę)

9. Linkowanie z Google grafika

Pamiętajmy o tym, że wiele osób trafia na różne sklepy, strony internetowy i blogi bezpośrednio z zakładki Google grafika dzięki zamieszczonym tam obrazkom produktów itd. Wiedz o tym, by również zadbać o ty, by nasza grafika się tam znalazła, dodawaj też atrybut alt do swoich obrazków, nie zapominaj o nim jest to bardzo ważna rzecz w SEO. Algorytm google zaindeksuje w ten sposób Twoją grafikę i pozyskasz nowych klientów czy fanów.

Podsumowanie - Jak pozyskać backlinki na stronę

Jak widzisz istnieje wiele sposobów na pozyskanie backlinków na Twoją stronę. Są darmowe sposoby jak i te płatne, to już Twój wybór który z tych sposobów wybierzesz. Najlepiej skorzystać z dwóch na raz. Mam nadzieję, że przedstawione wyżej metody na pozyskiwanie backlinków pomogą Ci w ich pozyskaniu

Zobacz też: 13 najlepszych porad, aby wybić się na TikToku
Kliknij tutaj

Scroll to Top