Najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Najlepsze darmowe programy do montażu filmów – Lista TOP5

Jeśli planujesz tworzyć filmy dla swoich znajomych, rodziny, na swój kanał na YouTubie, czy po prostu chcesz tworzyć filmy dla siebie, to niewątpliwie będzie Ci potrzebny dobry program do montowania filmów. 

Przygotowałem dla Ciebie listę według mnie najlepszych programów do montowania filmów na samym początku. Oczywiście jeśli miałeś już styczność z montowaniem filmów, to te programy przydadzą się również bardziej zaawansowanym osobom. Każdy z tych programów ma profesjonalny wygląd, łatwość w obsłudze. Dzięki nim będziesz tworzyć wysokiej jakości filmy. W związku z tym przejrzyj tą stronę do końca.

Montaż filmu to niewątpliwie nieodłączny element realizacji filmu. Powinien być on dobry oraz dostosowany pod peryferia naszych odbiorców. Istnieje wiele programów, które umożliwiają montaż filmów. Są płatne wersje takich programów jak na przykład: Premiere Pro, Sony Vegas itd. 

Mają one wiele przydatnych rzeczy, które pomogą nam w procesie tworzenie filmu, oraz ułatwią nam pracę. Jednak należy wiedzieć, że występują również darmowe wersje takich programów, które dorównują tym płatnym. W związku z tym przedstawię Ci najlepsze darmowe wersje, które mogą dorównać tym płatnym wersją.

Poniżej przedstawiam listę niewątpliwie TOP 5 najlepszych według mnie programów do montowania filmów, na Twój kanał na YouTubie, dla rodziny czy przyjaciół. Wszystkie programy są bardzo łatwe w obsłudze i na pewno stworzysz dzięki tym programom niesamowity i wysokiej jakości film 🙂

5. Program Lightworks-
-najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Na piątym miejscu znajduje się program o nazwie „Lightworks”. Jest to bardzo popularny program, był on używany w wielu produkcjach hollywoodzkich takich jak na przykład: „Wilk z Wall Street”, „Mission Impossible” i wielu innych produkcjach. Jest dostępny w wersji darmowej jak i płatnej. Jednak wersja darmowa w zupełności wystarcza do zrobienia filmu.

miejsce 5 -darmowy program do montażu

Program ten zawiera bardzo nowoczesny wygląd, jest prosty w obsłudze, ma zaawansowaną korekcję kolorów, można do niego zaimportować wiele formatów plików. W wersji darmowej możemy eksportować film w rozdzielczości HD, jest to jakość, która powinna nam wystarczać. W wersji pro można eksportować w wyższych rozdzielczościach. W związku z tym program ten uplasował się na 5 miejscu w tej liście. Program ten dostępny jest na Windows, Linux, Mac.

4. OpenShot -
- jeden z najlepszych darmowych programów do montażu filmów

Czwarte miejsce zajmuje „OpenShot”. Z pewnością ten darmowy program do montażu filmów jest bardzo dobry dla początkujących twórców, niewątpliwie jak i tych bardziej zaawansowanych. Program jest bardzo prosty w obsłudze, zawiera wiele funkcji, które pomogą w montażu Twojego filmu, bardzo przyjemnie się w nim edytuje. Poniżej przedstawiam jego dalsze zalety.

na czwartym miejscu jeden z najlepszych programów do montażu filmów

 

Zawiera on wiele innych przydatnych funkcji takich jak na przykład: efekty video i audio, przejścia, animacje, obsługuje on wiele formatów plikowych. Najlepszą zaletą jest to, że jest on bezpłatny. Jego interfejs jest bardzo dobrze zrobiony i przyjemny. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionego programu „Lightworks” pogram ten pozwala na eksport filmu w wyższych formatach, nawet w formacie 4K. Program zawiera wiele aktualizacji i cały czas jest jeszcze bardziej dopracowywany, jednak i tak jest bardzo nowoczesny i przydatny. Dostępny jest na większości systemów: Windows, Linux i Mac.

 

3. Program Shotcut -
-darmowy program do montażu filmów

Trzecie miejsce – program „Shotcut”. Jest całkowicie darmowy i w pełni profesjonalny. Obsługuje on wiele popularnych formatów video. Również pozwala on na eksport video w bardzo wysokich rozdzielczościach, nawet do 4K. Posiada on efekty video, efekty audio, wiele dobrych i przydatnych przejść, profesjonalną korekcję kolorów i wiele więcej.

Jego interfejs jest bardzo przejrzysty i dokładny. Program ma ciągłe aktualizacje, dzięki temu jest jeszcze bardziej dopracowany. Przydatny jest dla początkujących twórców, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Program jest bardzo intuicyjny, w związku z tym szybko nauczysz się montować filmy, zmontujesz swój film w ekspresowym tempie, oraz będziesz mógł/ła wyeksportować ten film w wysokiej rozdzielczości nawet w 4K. Dzięki niemu stworzysz niesamowite filmy z wakacji, podróży itd. Jest to na prawdę dobry i polecany program. – Najlepsze darmowe programy do montażu filmów. Możesz go pobrać na systemy takie jak: Windows, Mac, Linux.

2. Hitfilm Express-
-profesjonalny i darmowy program do montażu filmów

Na drugim miejscu znajduje się program o nazwie „Hitfilm Express”. Ten program do montowanie filmów, zawiera bardzo wiele profesjonalnych funkcji do montażu, animacji itd. Zawiera ponad 400 wbudowanych  efektów. Oprócz tego ma wiele efektów audio, wiele przydatnych i niesamowicie wyglądających przejść oraz wiele więcej przydatnych funkcji, które towarzyszą w produkcji filmu. Obsługuje wiele formatów plikowych, oraz umożliwia eksport w filmu w wysokich rozdzielczościach nawet 4K.

drugi najlepsze darmowe programy do montażu filmów- htifilm express

Na oficjalnej stronie Hitfilm, jest wiele poradników na temat jak używać danych narzędzi, jak dodawać przejścia, efekty audio oraz video. Poradniki te są dobre dla początkujących osób, na prawdę pomogą Ci w lepszym poznaniu tego programu oraz dzięki nim będziesz tworzyć niesamowicie wyglądające produkcje filmowe! Na YouTubie jest też wiele poradników co do tego programu jako początkujący powinienieś/aś je obejrzeć. Po dłuższej pracy z programem, wydaje się on bardzo intuicyjny i przyjemny w obsłudze. Jest to na prawdę świetny program dla bardziej zaawansowanych.

1. DaVinci Resolve -
-najlepszy darmowy program do montażu filmów

No i w końcu przyszła pora na miejsce pierwsze DaVinci Resolve. Zastanawialiście się jakie są najlepsze darmowe programy do montażu filmów? – Zdecydowanie jest to DaVinci Resolve! Pierwsza wersja tego programu powstała w 2004 roku. Jest to zdecydowanie według mnie najlepszy darmowy program do montowania filmów. Przede wszystkim zawiera profesjonalny interfejs, który tak na prawdę jest bardzo prosty do opanowania. Obsługuje wiele formatów plikowych, umożliwia eksport filmów w wysokich rozdzielczościach nawet w rozdzielczości 4K. Ma wbudowanych wiele niesamowitych przejść video, efektów video, audio. 

miejsce 1 - najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Program ten ma też na prawdę profesjonalną korekcję kolorów, co jest raczej rzadko spotykane w darmowych programach do montażu filmów. Oczywiście jeśli chodzi o naukę montażu w tym programie, to jest ona bardzo przyjemna i prosta. W internecie jest masa darmowych poradników co do tego programu, niewątpliwie jest to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) program do montowania filmów za darmo. Jest bardzo intuicyjny i czasem sami po prostu możemy się domyślić, gdzie jest opcja, którą akurat szukamy. Jeżeli chodzi o te najlepsze darmowe poradniki, które obejmują naukę montażu w tym programie, to polecam filmy Krzysztofa Dziewiątkowskiego, który prowadzi jeden z największych kanałów na temat montażu filmów na polskim YouTubie, kliknij tutaj, aby zobaczyć poradnik.

Podsumowanie
Najlepsze darmowe programy do montażu filmów

Jak widzisz istnieje wiele darmowych programów do montażu filmów. Każdy z wyżej wymienionych programów posiada niewątpliwie wiele ciekawych funkcji, efektów video jak i audio, przejść, zaawansowaną korekcję kolorów itd. Polecam dosłownie każdy z tych programów, jednak każdy ma swoje własne wymagania. W związku z tym to już Twoja własna kwestia który program wybierzesz ja osobiście na sam początek wybrałbym DaVinci Resolve, ponieważ jest to bardzo prosty i intuicyjny program i na YouTubie istnieje wiele poradników na temat jego obsługi. Przede wszystkim pamiętaj o tym, żeby właśnie zacząć od poradników.

Zobacz też: 13 najlepszych porad, aby wybić się na TikToku
Kliknij tutaj

Podobne wpisy