Jak wybić się na TikToku? 13 Najlepszych Porad Na Rok 2021​

Jak wybić się na TikToku?

Jak wybić się na TikToku? 13 Najlepszych Porad Na Rok 2021​

13 Najlepszych Porad Na Rok 2024 Na wybicie się na TikToku

Spis treści

Do kogo w szczególności skierowany jest TikTok?

Aby wybić się na TikToku musisz poznać parę szczegółów. TikTok skierowany jest przede wszystkim do osób młodych w wieku od 12 do 16 lat.  Z pewnością jest to obecnie najszybciej rozwijająca się aplikacja w Social Mediach

Powstała ona w Azji i to tam zdobyła na początku największą rozgłośnie. Należy pamiętać, aby odpowiednio przystosować się do trendów młodzieżowych

Należy „być na topie” znać obecnie najpopularniejsze filmy, przeróbki, memy na takich portalach jak: Youtube, Instagram, Facebook czy inne Social Media. Nie zapominajmy o ludziach starszych, oni też prezbywają na TikToku, chociaż jest ich mniej.

W jakim wieku są użytkownicy TikToka?

przedzial wiekowy na TikToku

Źródło: „Kim są Polscy użytkownicy TikTok”

Tiktok jako trwała rywalizacja z YouTube

Jak wiemy YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów video. Jednak czy jest on teraz najpopularniejszy? Nie do końca. Z TikToka korzysta ogrom ludzi sławnych takich jak na przykład: Ariana Grande, Robert Lewandowski, sławni YouTuberze ze świata czy z Polski. 

Ich fani chcą być z nimi na bieżąca, dlatego coraz to częściej pobierają TikToka, aby móc śledzić swoich ulubionych twórców. Oczywiście YouTube nadal jest popularnym serwisem, ale od dłuższego czasu można zaobserwować nagły spadek oglądalności. 

Nie tak dawno YouTube wprowadził „krótkie filmy”. Bardzo możliwe, że chce korzystać z mody TikToka i jego krótkich filmów 🙂

Tiktok wyprzedza YouTube względem jego pobrań

tiktok - liczba pobran na świecie

Jak wybić się na TikToku
13 Najlepszych Porad Dla Początkujących Osób

Pamiętaj, że TikTok skierowany jest przede wszystkim do osób młodych w wieku 12-16 lat. Musisz dostosować odpowiednią tematykę do tej właśnie grupy docelowej.

1. Żeby wybić się na TikToku musisz pamiętać o Spersonalizowaniu swojego zdjęcia profilowego

(Aby wybić się na TikToku nie zapominaj również o opisie)

Pamiętaj o tym, aby dostosować zdjęcie profilowe do swojej tematyki. Na przykład, jeśli prowadzisz TikToka na którym przedstawiasz gotowanie, to na profilowe daj jakąś potrawę. Nie musisz pokazywać swojej twarzy, wystarczy, że wymyślisz coś kreatywnego i spójnego z Twoją tematyką filmów.

Przykład spójnego profilu na TikToku

jak wybić się na tiktoku - przykład spójnego profilu na TikToku

2. Musisz znaleźć swoją grupę docelową, aby wybić się na TikToku

Jak wybić się na TikToku. Podążaj za trendami istniejącymi na YouTubie, instagramie czy w innych serwisach społecznościowych. Pamiętaj, aby odpowiednio się dopasować i wrzucać filmy właśnie związane z Twoją tematyką. Możesz również sam stworzyć nowy trend, ale wiadomo, wtedy wydaje się trudniej jest się wybić.

3. Aby wybić się na TikToku wrzucaj filmy reguralnie

(Jak się wybić na TikToku - wrzucaj niemal codziennie filmy)

Musisz pamiętać o tym, aby wrzucać filmy reguralnie najlepiej codziennie, aby wbić się w algorytmy TikToka. Pamiętaj, że na początku, powiedzmy, przez 1 miesiąc niewątpliwie możesz wrzucać nawet do 3 tiktoków dziennie. Tylko pamiętaj, wrzucaj je najlepiej rano, po południu i pod wieczór ok. 20/21 (według badań wtedy aktywnych jest bardzo dużo użytkowników)

4. Używaj odpowiednich hashtagów

Używaj mądrze hashtagów związanych z Twoją niszą. Nie zapominaj o nich są one bardzo ważne na TikToku. To właśnie przez nie docierasz do odpowiedniej grupy odbiorców. Zyskasz dzięki temu znacznie więcej wyświetleń.

Przykład

jak wybić się na TikToku poprzez hashtagi

5. Pokaż swoim fanom coś wyjątkowego
Musisz to robić żeby się wybić na TikToku

(Nie podążaj tylko za trendami)

Oprócz istniejących trendów powinieneś/aś wrzucać specjalne/wyjątkowe TikToki. Takie jakich wcześniej nie było, kto wie może właśnie przez to zyskasz jeszcze więcej wyświetleń, inny ludzie mogą inspirować się Twoimi tiktokami 🙂

6. Reaguj na inne filmy

Reaguj na filmy, które lubisz. Komentuj takie filmy. Obserwuj profile powiązane z Twoją tematyką. To właśnie przez to możesz poszerzyć grono swoich odbiorców. Pamiętaj, by komentować filmy z podobną tematyką jaką sam/sama prowadzisz na swoim TikToku 🙂

Przykład

przykladowy opis komentarza na TikToku

7. Marzysz o wybiciu się na TikToku? Dbaj o montaż swojego filmu

(mogą to być również animację)

Twój film powinien dobrze się prezentować pod względem montażu. W ten sposób staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i profesjonalne. TikTok ma wbudowaną funkcję montażu filmu. Jeżeli jednak nie potrafisz montować kliknij tutaj.

8. Chcesz wybić się na TikToku? -Zmuś fanów do komentowania

(oraz udostępnienia filmu)

Pamiętaj, że im więcej komentarzy i udostępnień tym bardziej popularniejszy jest Twój film. Musisz zachęcać swoją społeczność do komentowania Twoich TikToków. Pamiętaj, aby dostosować słowa do filmu, np. gdy gotujesz to napisz: „Co Dzisiaj Jedliście Na Śniadanie?”

Przykład

tiktok-dobre-komentarze

9. Pamiętaj o algorytmach na TikToku

Algorytm zawiera w sobie liczbę pozytywnych reakcji na Twój film tzn. im więcej masz polubień, komentarzy, udostępnień tym algorytm TikToka będzie Cię lepiej traktował 🙂 Jednym z najważniejszych czynników jest czas oglądania, pamiętaj, żeby robić wszystko, aby Twój film miał długi czas oglądania.

Mój film o wybiciu się na TikToku

10. Używaj muzyki dynamicznej, aby wybić się na TikToku

Jak już pisałem, czas oglądania jest na prawdę ważny! Dlatego używaj muzyki dynamicznej w Twoich filmach. Według badań właśnie taki rodzaj muzyki przyciąga bardziej Twoich widzów. Nie zapominaj o dynamice w Twoim filmie.

11. Wrzucaj filmy o określonej porze

Pamiętaj o tym, by wrzucać Twoje filmy o godzinie w której Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. W ten sposób zdobędziesz jeszcze więcej wyświetleń. Aby sprawdzić w których godzinach Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni musisz wejść w dane analityczne/obserwujący. Na dole pokazane są godziny w których są najaktywniejsi. Jeśli nie wiesz jak to zrobić kliknij tutaj

12. Zadbaj o dobrej jakości oświetlenie i sprzęt

Pamiętaj o tym, że przy nagrywaniu bardzo ważne jest oświetlenie. Jeśli chodzi o sprzęt to nie musi być to jakiś telefon za nie wiadomo jaką cenę. Już nawet telefon, który kosztuje ok. 800 zł powinien być dobry na sam początek nagrywania TikToków.

13. Nie poddawaj się!

Pamiętaj, o tym, że jako początkujący/a musisz być bardzo cierpliwy/a. Nie poddawaj się. Może być tak, że dopiero po miesiącu Twoje filmy przyniosą jakiś pozytywny rezultat. Dlatego musisz stosować się do zasad wymienionych powyżej. Pamiętaj, że każda droga do sukcesu wymaga długiej pracy!

Jak wybić się na TikToku

Mój przykład Na Wybicie się na TikToku

Stosowałem się do zasad wymienionych powyżej przez niecałe 3 tygodnie. Poniżej przedstawiam moje rezultaty na TikToku.

Moje rezultaty po 3 tygodniach

Najpopularniejszy film w tym okresie miał ponad 2mln wyświetleń!

Jak wybić się na Tiktoku
Zobacz mój film na ten temat

Zobacz też: najlepszych porad, aby wybić się na YouTubie

Kliknij tutaj

Podobne wpisy