jak dodać kilka języków na wordpress w 5 minut

Jak dodać kilka języków na WordPress

jak dodać kilka języków na wordpress w 5 minut

Chcesz dodać kilka języków na stronę WordPress? – Obejrzyj tą stronę do końca

Wielojęzyczna strona jest bardzo przydatna przy tym jak oferujemy nasze usługi dla wielu krajów, nie tylko dla jednego. To samo tyczy się sprzedawanych produktów, jeśli chcemy rozszerzyć naszą skalę to z pewnością strona wielojęzyczna się nam przyda. Dzięki takiej stronie dotrzesz też do szerszego grona odbiorców. Ruch na Twojej witrynie internetowej stanie się jeszcze większy niż dotychczas. Jest to niesamowity „marketing”, który pomoże Ci się przebić na większą skalę.

Twoi konkurenci pewnie nie mają strony wielojęzycznej. Przynajmniej większość jej nie będzie miała. Właśnie dodając na swoją stronę internetową wiele języków możesz przebić swoją konkurencję zwiększając m. in. ruch na swojej witrynie. To tylko kilka minut roboty, a przyniesie Ci to więcej klientów. Szczególnie ważne jest to dla sklepów e-commerce, bo im do szerszej grupy odbiorców dotrzesz tym więcej sprzedasz. Zatem jak dodać kilka języków na stronę WordPress? – zapoznaj się z instrukcjami poniżej. Jeśli jednak chcesz przetłumaczyć tylko wybrane słowa na Twojej witrynie kliknij tutaj.

 

Jak dodać kilka języków dzięki poniższym instrukcjom

Poniżej przedstawiam poszczególne instrukcje związane z dodawaniem kilku języków na Twoją witrynę internetową opartą o WordPress. Niewątpliwie taki zabieg jak już wcześniej wspomniałem przyniesie Ci nowych klientów, zwłaszcza jeśli prowadzisz sklep e-commerce. Sam proces opiera się o dodaniu jednej wtyczki na Twoją stronę. Sama konfiguracja trwa jakąś 1 minutę. Reszta zrobi się sama. Całość jest bardzo prosta, wystarczy, że będziesz postępował tak jak pokazuje to poniżej.

 

1. Zainstaluj wtyczkę o nazwie "GTranslate"

instalacja wtyczki GTranslate

Pierwszym krokiem do tego, aby dodać kilka języków na Twoją stronę wordpress będzie dodanie wtyczki „Gtranslate”. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu wordpress. Następnie klikamy wtyczki/dodaj nową wtyczkę i wpisujemy GTranslate. Naciskamy przycisk „Zainstaluj”. Po chwili, gdy nasza wtyczka się zainstaluje, aktywujemy ją klikając „Włącz”. Za kilka sekund nasza wtyczka zostanie zaktywowana. Całość przedstawiam powyżej.

 

2. Skonfiguruj wtyczkę "GTranslate", aby dodać kilka języków na stronę WordPress

instalacja wtyczki GTranslate

Następnym krokiem do tego, aby dodać wielojęzyczność na Twoją witrynę internetową będzie skonfigurowanie tej wtyczki. W związku z tym należy przejść do kokpitu naszej strony wordpress. Po tym naciskamy „Ustawienia”, a następnie klikamy na nazwę naszej wcześniej zainstalowanej wtyczki, czyli „GTranslate”.

 

proces konfiguracji dodania kilku języków na stronę wordpress

Kiedy już naciśniemy na zakładkę „GTranslate” w sekcji „Ustawienia” to właśnie ukaże się nam taki widok jak powyżej na zdjęciu. Do skonfigurowania tutaj jest tylko kilka rzeczy. Mianowicie jest to „Widget look” – czyli to jak będą przedstawiane widgety naszych języków na naszej stronie. Możesz zobaczyć ich wygląd w prawym górnym rogu w zakładce „Widget preview”. Ja wybrałem opcję flag, według mnie wygląda to najlepiej. Następnie wybieramy gdzie te flagi mają się umieścić (opcja „Show in menu”) ja wybrałem „Primary menu” – czyli menu główne. W sekcji „Flag size” możemy także ustalić rozmiar flagi w pikselach.

Następnie poniżej możemy wybrać na jakie języki ma być tłumaczona nasza strona. Tam należy wybrać kraje na które ma być przetłumaczona nasza strona oparta na WordPress. Wybierze te języki, które Ci odpowiadają. I to w sumie tyle. Tak wygląda cały proces konfiguracji tej wtyczki. Oczywiście możesz zmieniać języki dowoli, nie ma żadnych ograniczeń. Wtyczka jest całkowicie bezpłatna i w pełni funkcjonalna. Jak widzisz dostępnych jest mnóstwo języków. Pamiętaj, by po skończonej konfiguracji nacisnąć przycisk „Zapisz zmiany”.

jak dodać kilka języków na wordpress w 5 minut

Aby sprawdzić czy nasza strona rzeczywiście została przetłumaczona, przejdź na swoją stronę internetową. W pasku menu powinieneś zobaczyć flagi z krajami, które wybrałeś w procesie konfiguracji wtyczki „GTranslate”. Następnie kliknij na dowolną flagę w menu. Po chwili strona powinna zostać przetłumaczona na ten język, który sobie wybrałeś. Jeśli jednak masz jakiekolwiek problemy napisz do mnie klikając tutaj.

 

Film który pomoże Ci z dodawanie kilku języków na Twoją stronę

Film ten zawiera wiele wskazówek, dzięki którym dodasz do swojej strony funkcje wielojęzyczności. Po prostu postępuj tak jak na filmie, a na pewno się nie pogubisz i zrobisz wszystko tak jak trzeba. Sam proces jak wspominałem jest bardzo prosty. Sama konfiguracja wtyczki nie zajmie Ci więcej niż minutę. Jeśli jednak masz jakieś problemy napisz do mnie klikając zakładkę kontakt u góry strony.

Podsumowanie - wielojęzykowa strona WordPress

Podsumowując wielojęzyczność na Twoją stronę wpływa bardzo korzystnie. W związku z kilkoma językami na Twojej witrynie zdobędziesz więcej klientów. Twój ruch będzie napływał z innych krajów, dzięki czemu zyskasz wiele nowych zamówień, jeśli oczywiście prowadzisz sklep e-commerce. Strona na której jest wiele języków to witryna która jest bogata kulturowo. Z pewnością większość osób widzących taką stronę będzie podziwiało ją za profesjonalność. To niewątpliwie jeszcze bardziej podniesie wiarygodność naszej strony internetowej. Dlatego warto mieć stronę z kilkoma językami.

Nie zapominaj też o tym, by Twoja strona była w pełni profesjonalna i na taką wyglądała. Jeśli szukasz osoby, która pomoże Ci ulepszyć Twoją witrynę internetową kliknij tutaj. Dzięki temu jeszcze bardziej podniesiesz wiarygodność swojej firmy i zdobędziesz nowych klientów. Zoptymalizuję też Twoją witrynę pod odpowiednie dla Ciebie słowa kluczowe, dzięki czemu ruch na Twojej witrynie będzie większy.

 

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy