jak dodać przerwę techniczną wordpress

Jak dodać przerwę techniczną WordPress

jak dodać przerwę techniczną wordpress

Chcesz dodać przerwę techniczną na WordPress? – Obejrzyj tą stronę do końca

Niewątpliwie przerwa techniczna jest bardzo przydatna, kiedy wprowadzamy jakieś większe zmiany na naszą stronę. Może okazać się też, że po prostu musimy całkowicie przebudować naszą stronę. W związku z tym nie powinniśmy naszym fanom czy klientom pokazywać niezbudowanej strony. Po pierwsze wpłynie to na wiarygodność naszej firmy, a po drugie ktoś nie będzie brał nas za profesjonalistów. Z racji tego przerwa techniczna na pewno podniesie Twój profesjonalizm i pozwoli innym zrozumieć problem związany z niedostępnością danej witryny internetowej.

Jak dodać przerwę techniczną dzięki poniższym instrukcjom

Poniżej przedstawiam poszczególne instrukcje związane z dodawaniem przerwy technicznej na Twoją witrynę internetową opartą o WordPress. Przedstawię Ci 2 sposoby na dodaniu takiego efektu. Dwa te sposoby są bardzo szybkie i to już zależy od Ciebie jaki sposób wybierzesz . Sama konfiguracja trwa jakąś 1 minutę. Reszta zrobi się sama. Całość jest bardzo intuicyjna, wystarczy, że będziesz postępował tak jak pokazuje to poniżej.

 

1. Zainstaluj wtyczkę o nazwie "Elementor"

dodaj tą wtyczkę, aby zrobić przerwę techniczną na wordpress

Pierwszym krokiem do tego, aby dodać dodać przerwę techniczną na Twoją stronę wordpress będzie dodanie wtyczki „Elementor”. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu wordpress. Następnie klikamy wtyczki/dodaj nową wtyczkę i wpisujemy Elementor. Naciskamy przycisk „Zainstaluj”. Po chwili, gdy nasza wtyczka się zainstaluje, aktywujemy ją klikając „Włącz”. Za kilka sekund nasza wtyczka zostanie zaktywowana. Całość przedstawiam powyżej. Oczywiście możesz już mieć zainstalowaną tą wtyczkę, jeśli tak to pomiń ten krok

 

2. Stwórz nowy szablon przerwy technicznej

kolejne kroki konfiguracji do konserwacji

Kolejnym z kolei krokiem, będzie stworzenie szablony w elementorze, dzięki któremu poinformujemy naszych fanów czy klientów o przerwie technicznej na naszej stronie internetowej. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu WordPress. Następnie klikamy na zakładkę elementor po lewej stronie i wybieramy „Narzędzia”. Po chwili ładowania wyskoczą nam różne funkcje, które są związane z narzędziami elementora. Nas będzie interesowała zakładka „Przerwa techniczna”

W związku z tym klikamy na nią. Będziesz miał taki widok jak na zdjęciu powyżej. Aby dodać przerwę techniczną najpierw będziemy musieli stworzyć nowy szablon, na którym stworzymy tekst, który będzie informował o tym, że nasza strona jest w trybie konserwacji (przerwy technicznej). W związku z tym naciskamy na „stwórz własny”. Następnie wpisujemy tytuł naszego szablonu. W moim przypadku będzie to „Przerwa techniczna”. Po wpisaniu klikamy opublikuj. Następnie w szablonie ustawiamy na „Elementor brezentowy” – dzięki temu nie będzie widoczne menu u góry strony. Po wszystkim klikamy „Edytuj w elementorze”.

Tworzenie przykładowego szablonu

jak dodać przerwę techniczną poprzez elementora

Teraz przyszedł czas na tworzenie przykładowego szablonu przerwy technicznej. Sam proces opiera się o builder elementora. Jest on bardzo prosty i intuicyjny. Jeżeli jednak nie wiesz czym jest elementor i jak go obsługiwać kliknij  tutaj. Ja stworzyłem kilka prostych napisów. Mianowicie: „Przerwa techniczna”, „Strona w budowie”, „Przepraszamy, na jakiś czas nasza strona będzie niedostępna”. Dodałem jeszcze mały pasek pod napisem, żeby to po prostu lepiej wyglądało. Całość wyszła tak jak na zdjęciu powyżej. Mogę oczywiście pomóc Ci zrobić to osobiście, wystarczy, że do mnie napiszesz i powiesz jaki masz problem a ja postaram się go rozwiązać (kliknij tutaj, aby się skontaktować).

 

3. Dodajemy szablon do sekcji przerwa techniczna

zapisanie zmian o przerwie technicznej w elementorze

Ostatnim już krokiem dodawania informacji o przerwie technicznej będzie dodanie szablonu. W związku z tym przechodzimy do naszego kokpitu WordPress i znowu przechodzimy do zakładki Elementor i klikamy Narzędzia. Tam przechodzimy do sekcji „Przerwa techniczna”. W tej sekcji wybieramy tryb na „Wracamy w krótce” lub „Przerwa techniczna”. Wszystko zależy od tego ile ta przerwa będzie trwała jeśli tylko kilka dni wybieramy pierwszą opcję. 

Jeżeli jednak konserwacja Twojej strony będzie trwała dłużej np. kilka tygodni, to wybierz tą drugą opcję. Gdy wybierzemy już to zrobimy, wybieramy nasz szablon, który wcześniej utworzyliśmy. W moim przypadku jest to szablon o nazwie „Przerwa techniczna”. Oczywiście jeszcze możemy skonfigurować sekcję „Kto ma dostęp”. Tam po prostu wybieramy odpowiedni dla nas format. Po wybraniu szablonu i skonfigurowaniu innych rzeczy zapisujemy  zmiany klikając przycisk „Zapisz zmiany”. Po konfiguracji wchodzimy na naszą stronę i sprawdzamy czy wszystko działa.

 

2 sposób na dodanie przerwy technicznej na WordPress

Jak już wcześniej pisałem przedstawię Ci 2 sposoby na dodanie informacji o przerwie technicznej na Twoją stronę WordPress. Drugi sposób wymaga innej wtyczki. Proces jest podobny i też jest bardzo prosty i intuicyjny. Oczywiście jeśli masz już zainstalowanego elementora to radziłbym Ci skorzystać z tej pierwszej opcji. No bo po co miałbyś instalować kolejną dodatkową wtyczkę skoro możesz zrobić to poprzez elementora. Poniżej przedstawiam kolejne kroki o tym jak dodać taką przerwę za pomocą innej wtyczki.

 

1. Zainstaluj wtyczkę o nazwie "Coming Soon Page"

instalacja tej wtyczki pomoże dodać przerwę techniczną na wordpress

Pierwsze co musisz zrobić to zainstalować wtyczkę nazywającą się „Coming Soon Page”. Wystarczy, że w wyszukiwarce wtyczek wpiszesz „coming soon” lub po prostu „soon”. Dokładny wygląd wtyczki przedstawiłem Ci za pomocą zdjęcia powyżej. Następnie instalujesz tą wtyczkę klikając przycisk „Zainstaluj” i po chwili ją aktywujesz

 

2. Skonfiguruj tą wtyczkę, aby dodać przerwę techniczną na WordPress

2 wtyczka konfiguracja

Powyżej przedstawiam następujące kroki, które odnoszą się do konfiguracji tej wtyczki. Pierwsze naciskamy na przycisk „Create Your First Page”. Następnie wybieramy „Coming Soon Mode”. Dzięki temu stworzymy przerwę techniczną. Po tym wybieramy szablon, który nas interesuje. Ja wybrałem ten zegar. Po zostaniemy przeniesieni do builder, który jest podobny do elementora. Jest on bardzo prosty i intuicyjny. Na pewno sobie z nim poradzisz. To tylko kilka kliknięć. Po wszystkim zapisujemy zmiany klikając „Save”. Ostatnią rzeczą będzie włączenie tego trybu przechodząc do niego i klikając „Activate”. Po chwili nasza strona będzie w stanie konserwacji. Jeśli chcemy dezaktywować tą funkcję po prostu jeszcze raz klikamy na „Activate”.

Zobacz też: Jak pozycjonować filmy na YouTubie?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy