skąd brać darmowe zdjęcia - 7 najlepszych stron

Skąd brać darmowe zdjęcia - 7 najlepszych stron

skąd brać darmowe zdjęcia - 7 najlepszych stron

Chcesz wiedzieć skąd brać darmowe zdjęcia i filmy? Przejrzyj tą stronę do końca

Wielu ludzi po bierze grafikę z zakładki „grafika” z wyszukiwania Google. Jeśli do tej pory tak robiłeś, musisz wiedzieć, że jest to duży błąd. Mianowicie chodzi o to, że większość zdjęć z Google grafika objętych są prawami autorskimi. Dlatego nie powinno się ich używać na przykład na swojej stronie internetowej czy filmie itp. Są raczej przeznaczone do użytku prywatnego niż komercyjnego. W tym wpisie przedstawię Ci darmowe banki zdjęć i filmów, które nie są objęte prawami autorskimi i możesz je wykorzystywać w celach komercyjnych. Jest to moja subiektywna lista TOP 7.  

 

pierwsza strona z darmowymi zdjęciami

Na tej stronie znajdziesz większość zdjęć, które przypadną Ci do gustu. Strona zawiera także zestawienie najlepszych zdjęć z danego tygodnia (wystarczy, że zjedziesz trochę niżej). Na stronie tej znajduję się też kategorie co niewątpliwie jest na prawdę pomocne w celu znalezienia jakiegoś zdjęcia. Jest ich na prawdę mnóstwo i jest z czego wybierać. W górnej sekcji menu znajduję się zakładka „Collections”, która zawiera kategorie. Ciekawym atutem tej strony jest sekcja w górnym menu o nazwie „Buisness ideas”. Dzięki niej możemy pobrać paczkę zdjęć pasującą do danej branży na przykład sprzedawanie zegarków. Oczywiście możesz też wyszukać daną frazę w polu „Search free photos”.

6. Chcesz wiedzieć skąd brać darmowe zdjęcia?
- wejdź na Pixabay.com

strona z filmami oraz z zdjęciami - pixabay

Po tym jak wejdziemy na tą stronę od razu zostaniemy przywitani zdjęciami oraz wyszukiwarką do zdjęć i filmów. Do wyboru mamy także grafiki wektorowe oraz ilustracje. Wszystkie te opcje możemy znaleźć w zakładce „Zdjęcia” na prawo od paska wyszukiwania. Wystarczy, że klikniemy i wybierzemy co chcemy znaleźć. Dokładnie to samo jest po prosty u góry w menu. Jest też jedna opcja „Muzyka”. Możemy także pobrać darmową muzykę bez praw autorskich. Przy pobieraniu możemy wybrać rozdzielczość w jakiej chcemy pobrać dane zdjęcie.

5. Pexels.com - kolejna strona z darmowymi zdjęciami

nie wiesz skąd brać darmowe zdjęcia, wejdź tutaj

Strona Pexels jest bardzo podobna do wcześniej omawianej strony pixabay. W momencie, gdy klikniemy na wyszukiwarkę będziemy mogli wybrać interesującą nas kategorię naszych wyszukiwanych zdjęć. Po wybraniu lub wyszukaniu możemy określić czy chcemy wyświetlić filmy czy zdjęcia. Możliwe to jest dzięki zakładce „Zdjęcia” i „Nagrania video” w lewym górnym rogu strony. Tak samo jak we wcześniejszym przypadku mamy możliwość wybrania rozdzielczości pobieranego zdjęcia.

4. Potrzebujesz darmowych zdjęć bez tła? -
Zajrzyj tutaj Hiclipart.com

darmowe zdjęcia png

Strona ta ma inny interfejs od wcześniej omawianych stron. Wydaje się być „nieprofesjonalna” jednak tak nie jest. Strona ta oferują na prawdę sporo grafik z przezroczystym tłem w formacie png. Na tej stronie wyszukasz wiele zdjęć z brakiem tła. Możesz także dostosować wymiar grafiki na prawo od sekcji wyszukiwania. Jeśli chcesz możesz określić dominujący kolor wyszukiwanego zdjęcia. Pobieranie jest darmowe i na prawdę bardzo proste.

3. Unsplash.com - darmowy bank zdjęć i filmów

wyszukiwanie darmowych zdjęć i filmów -

Jest to kolejny bank zdjęć i filmów. Na tej stronie znajdziesz mnóstwo darmowych zdjęć, które możesz pobrać.  Jak na każdej omawianej stronie mamy tutaj wyszukiwarkę. Nad nią możemy znaleźć różnorakie kategorię, które mogą nas zainteresować. Aby pobrać dane zdjęcie wystarczy, że na nie klikniemy i wybierzemy rozdzielczość w jakiej chcemy pobrać dane zdjęcie. Z pewnością każdy sobie z tym poradzi.

2. Pragniesz pozyskać darmowe zdjęcia i filmy?
- Zobacz Stocksnap.io

strona z wieloma kategoriami zdjęć

Stocksnap to kolejny ogromny bank zdjęć. Niewątpliwie zawiera on wiele kategorii. Możesz je znaleźć pod sekcją wyszukiwania. Strona ta wyświetla nam także zdjęcia, które aktualnie są na topie, trendzie. Jest bardzo dobrze zaprojektowana i przejrzysta. Jeśli chcesz pobrać dane zdjęcie musi być ono bez „gwiazdki” w lewym górnym rogu. Te zdjęcia bez gwiazdki są całkowicie bezpłatne.

1. Reshot.com - wiele darmowych zdjęć do pobrania

strona z wieloma kategoriami zdjęć

Chcesz wiedzieć skąd wziąć darmowe zdjęcia, które mają wysoką rozdzielczość? Wejdź na reshot. Znajdziesz tam wiele zdjęć, które na pewno przypadną Ci do gustu. Możesz znaleźć tam ikony, zdjęcia, ilustrację. Pobieranie zdjęć jest darmowe. Jednak niektóre strony oferują także płatne zdjęcia, które możemy wykupić. Pamiętaj by uważać na takie zdjęcia. 

Zobacz też: Co to NLP?
Kliknij tutaj

Podobne wpisy