jak zarabiać na youtube shorts

Jak Zarabiać Na YouTube Shorts – Najlepsze Sposoby

Cześć, chcesz dowiedzieć się jak zarabiać na YouTube shorts. Dzisiaj powiem ci o moich sposobach zarobku na krótkich filmach. Zdradzę ci jak będziesz mógł zarabiać i co sprawdza się najlepiej. W związku z tym czytaj do końca, bo przygotowałem dla ciebie bonus w postaci filmu.

jak zarabiać na youtube shorts


Co to jest YouTube shorts

YouTube shorts to krótkie filmy, które wyświetlają się na YT. Można powiedzieć, że jest to kopia TikToka, bo to w sumie prawda. Odkąd takie formaty filmów cieszą się popularnością sam YouTube postanowił wprowadzić takie video. Oprócz tego sam Instagram, czy Pinterest też to wprowadzili. Nie mówię już nawet o Facebook’u.

Filmy te, mają znacznie więcej wyświetleń od standardowych filmów na YouTube. Wiąże się to z tym, że coraz więcej osób po prostu ogląda krótkie formaty filmów. Przykładowo mój film w niecałe 2 tygodnie zrobił 1,3 miliona wyświetleń na YouTube, dzięki algorytmowi. Niewątpliwie widać w tym niezwykły potencjał.

Ile zarabia się na YouTube shorts

Na YouTube shorts aktualnie zarabia się około 100 dolarów. Jest to kwota, którą możesz uzyskać, dzięki tak zwanemu funduszowi shorts. Co miesiąc kanały cieszące się popularnością i dużymi wyświetleniami są niewątpliwie nagradzane. Mi udało się otrzymać już 2 razy nagrodę z funduszu.

fundusz shorts

Sam YouTube przeznaczył grube miliony na fundusz YouTube shorts. Ma to na celu zachęcić twórców do publikowania większej ilości filmów. W związku z tym oczywiście są wynagradzani. Jednak teraz ma wejść coś zupełnie nowego. Mianowicie reklamy na krótkich filmach. Będzie można znacznie więcej zarobić. O tym powiem ci później.

Film o zarabianiu na YouTubeW moim przypadku fajną opcją okazała się jedna rzecz. O niej oczywiście powiem ci w tym artykule. Pamiętaj, by czytać do końca, bo na końcu jest bonus w postaci filmu. Dzięki niemu z pewnością jeszcze więcej zarobisz i zobaczysz jakie to proste.

Na YouTube shorts zarabia się też na innych sposobach

Oprócz standardowego zarobku na YT shorts, można także zarobić w nieco inny sposób. Przykładowo kanały mogą zarabiać na polecaniu produktów. Jeśli ktoś ma własny sklep, to może polecać np. odzież i inne rzeczy. Dobrym przykładem jest na przykład Shopee.

afiliacja

Jest jeszcze masa metod na zarobek, ja skupię się na jednej, bardzo dochodowej. Mianowicie chodzi mi o zarabianie na afiliacji. Afiliacja to nic innego jak polecanie produktów przez internet. Jednak tutaj nie masz tego towaru, tylko jesteś pośrednikiem. Możesz polecać wszystko, konta do gier i różne strony.

Oczywiście to czy będziesz zarabiać na afiliacji czy czymś innym to twój wybór. Ja, jeśli chodzi o zarabianie na shortsach, polecam ci na początku afiliacje. Jest to najprostsza metoda i nie wymaga praktycznie żadnej inwestycji. Polecam każdemu, kto jest początkujący.

Jak szybko zarobić na YouTube shorts

Aby zarobić na YouTube shorts, najpierw wymyśl co chcesz nagrywać. Jeśli jesteś dobry z muzyki, to śpiewaj. Jeśli kochasz gotować, to możesz pokazać to innym widzom. Niewątpliwie tematyk jest masa, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Po tym, zacznij promować produkty afiliacyjne. Oprócz tego może załapiesz się na fundusz YouTube shorts.

W kolejnym akapicie powiem ci jak będziesz mógł zarabiać na YouTube shorts znaczne większe kwoty. Teraz skupmy się na afiliacji, czyli na polecaniu bezpłatnych produktów. Dam ci gotowy system na polecanie takich produktów.

Po pierwsze, aby zarobić musisz mieć konto w sieci afiliacyjnej. Cały poradnik o tym nagrałem w filmie poniżej. Po prostu rejestrujesz się i wybierasz produkt do promocji. Link do niego umieszczasz w opisie filmu. Jeśli ktoś kupi od ciebie produkt to dostajesz za to pieniądze do wypłaty.

Skrótowe zarabianie na afiliacji i youtube shorts

  1. Oglądnij ten film i załóż konto w sieci afiliacyjnej
  2. Wybierz co chcesz promować
  3. Stwórz swój unikalny link do promocji
  4. Zarabiaj na YouTube shorts

Hej, aktualnie są wolne miejsca i możesz zacząć zarabiać z nami. Praca jest bardzo prosta i w 100% online. Wymagane jest tylko 18 lat i posiadanie dostępu do internetu. Naciśnij tutaj, po więcej informacji.

zarobek

Nowość w zarabianiu

Od 2023 roku ma wejść niezwykła opcja do zarobku. Mianowicie na krótkich filmach będzie można zarobić znacznie więcej. Chodzi mi to o reklamy na shortsach. Tak jak na normalnych, kilkuminutowych filmach da się zarobić, to tu też się będzie dało. Zobaczymy jeszcze dokładnie ile.

youtube shorts

Stawki za na przykład 1000 wyświetleń, będą niewątpliwie o wiele mniejsze. Jednak i tak będzie dało się całkiem sporo zarobić. Twórcy, którzy dotąd robili milionowe wyświetlenia na YouTube shorts, zarabiali niewiele. Ich możliwości ograniczały się do funduszu wspieranego przez serwis YouTube.

Oprócz tego mogli podjąć też na przykład współpracę z różnymi markami. Za to zarobili na pewno więcej niż się spodziewali. Jednak teraz, gdy wyjdą reklamy, ich zarobki znacznie poszybują w górę. Niewątpliwie zależy to też od tego, jak opłacalne będą zarobki z reklam. Tego dowiemy się w roku 2023.

Czy na YouTube shorts mogę zarabiać bez pokazywania twarzy

Odpowiedź niewątpliwie to tak. Na YouTube możesz nagrywać i zarabiać bez pokazywania twarzy. Niewątpliwie zarobisz też całkiem fajne pieniądze za pomocą internetu. Wiele osób właśnie tak działa i bardzo dobrze się to sprawdza.

Filmy możesz brać z darmowych portali, jak na przykład Pexels. Są też inne portale, z których możesz wziąć darmową muzykę, czy zdjęcie. To bardzo proste, po prostu wyszukaj tego w Google.

Co nagrywać na YouTube

Na YouTube shorts możesz nagrywać na przykład ciekawostki. Jest to kontent, który każdy może robić. Ciekawostek jest wiele i możesz też nagrywać nowości ze świata. Na pewno pozyskasz w ten sposób wiele fanek i fanów.

Ja na przykład nagrywałem wiele ciekawostek. Jest to bardzo prosty i fajny format, jeśli chodzi o filmy. Zdobywa on mnóstwo wyświetleń i cieszy się popularnością. Oczywiście, to już twój wybór, czy będziesz nagrywać akurat to.

Jak otrzymać fundusz z YouTube shorts

Aby otrzymasz fundusz YouTube shorts, musisz zrobić kilka milionów wyświetleń w ciągu miesiąca. Twoje filmy muszą cieszyć się bardzo dobrą popularnością i mieć dużą oglądalność. Zadanie to nie jest takie proste.

czas oglądania

Najlepiej jak nagrywa się codziennie filmy. Oczywiście musisz zadbać o montaż, audio i tak dalej. Filmy muszą wzbudzać ciekawość i być z pewnością dynamiczne. Pamiętaj o dynamice twoich filmów. Wiele osób o tym zapomina.

Możesz stosować na przykład muzykę dynamiczną do filmów. To niewątpliwie jeszcze bardziej podniesie ich oglądalność. Bo właśnie czas oglądanie jest jednym z najważniejszych czynników jeśli chodzi o krótkie filmy na YouTube.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie tutaj. Zobacz też ten artykuł o zarabianiu.

Podobne wpisy